BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan isyan etti: Hadi şimdi aynı şekilde yayınlayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'da sarı yeleklilerin günlerdir süre eylemlerine değindi. Erdoğan, "Gezi eylemlerinde dünyayı ayağa kaldırdınız. Niye, burası Türkiye olduğu için mi? Hadi şimdi aynı şekilde yayınlayın." dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenecek "İnsanlığın Medeniyeti" programında konuştu.

ABD ve Avrupa'nın medeniyet makyajı aktı
Erdoğan, insan hakları ve demokrasi konusunda ABD ve Avrupa'yı yerden yere vuran Erdoğan, "ABD ve Avrupa için söylenecek asıl söz, medeniyet makyajının aktığıdır. İnsanı eşrefi mahlukat olarak gören bir medeniyetten insan düşmanlığı çıkmaz"  ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan konuşmasında, "Gezi eylemlerinde insan hakları savunuculuğuna özellikle soyunanlar, Paris'te yaşananlar karşısında kör, sağır ve dilsiz hale dönüştüler." dedi.

Gezi'de dünyayı ayağa kaldırdınız
Fransa'daki eylemlerle ilgili olarak, "Gezi eylemlerinde dünyayı ayağa kaldırdınız." ifadesini kullanan Erdoğan, "Niye, burası Türkiye olduğu için mi? Hadi şimdi aynı şekilde yayınlayın." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'ye milyonlarca sığınmacı akın ederken, bizi sınırlarımızı açmaya davet edenler, kendi topraklarına yönelen aynı insanları dikenli teller ve duvarlar başta olmak üzere en sert tedbirlerle karşıladılar. Kim insan hakları savunucusu? Biz mi, onlar mı?" diye sordu.

"Hiç kimse ülkemize demokrasi ve insan hakları dersi vermeye kalkamaz"
Erdoğan, "Artık hiç kimse ülkemize demokrasi, insan hakları, özgürlükler dersi vermeye kalkamaz." diyen Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

"Sadece darbe girişimi karşısında gösterilen duruş ile şehirlerimizde misafir ettiğimiz milyonlarca sığınmacıya gösterdiğimiz kardeşlik, bizi insan hakları ve demokrasi konusunda ibra etmeye yeter. Bundan sonra demokrasi ve insan hakları denilince sorun aranacak yer asla Türkiye değildir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gece gündüz çalışarak, 31 Mart 2019 akşamı partimize 15. zaferimizi yaşatmakta kararlıyız." ifadelerini kullanarak, "Hiçbir fiyakalı söz, hiçbir parıltılı söylem, hiçbir şaşaalı hayat biçimi, Batı'nın insan hakları ve özgürlükler konusundaki ikiyüzlülüğünü gizleyemez. Biz başından beri neysek bugün de oyuz." şeklinde konuştu.

AK Partililere kibir uyarısı
Erdoğan, "Kibir ve büyüklenme bataklığına düşen, gözü şahsi çıkarından başka hiçbir şey görmeyenin, AK Parti çatısı altında yeri yoktur." ifadelerini kullandı.