HABER /  GÜNCEL

Erdoğan ile Trump görüştü gündemde neler var?..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Suriye konusunda fikir teatisinde bulunan iki lider, Münbiç konusundaki yol haritasının devamlılığının önemi de vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Trump'ın Rusya lideri Vladimir Putin ile yapacağı zirve öncesi gerçekleşen telefon görüşmesiyle ilgili Beştepe'den açıklama yapıldı. İşte o açıklama...

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir.
Görüşmede, Brüksel’deki NATO zirvesinde ele alınan konuların takibinin önemine değinen iki lider Suriye’deki gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunmuşlardır. 

Sayın Cumhurbaşkanımız, ABD Başkanı Sayın Trump ile Rusya Federasyonu Başkanı Sayın Vladimir Putin’in Helsinki’de yapacakları görüşmenin önemine işaretle, başarı dileklerini ifade etmişlerdir.

Görüşmede, Münbiç konusundaki ortak yol haritasının uygulanmasının, Suriye meselesinin çözümü için işbirliğine önemli bir katkı sağlayacağı vurgulanmıştır.

Türkiye-ABD arasındaki adli konulara da değinilen telefon görüşmesinde, CumhurbaşkanıErdoğan ve ABD Başkanı Trump, ikili işbirliğini her alanda daha da geliştirme kararlılıklarını teyit etmişlerdir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖNCEKİ HABERLER
69 yaşındaki kadına sokakta tecavüze kalkıştı
Kurban Bayramı ikramiyesi 1000 lira ne zaman verilecek?
Nihat Kahveci evleniyor! Düğün tarihini açıkladı
Putin-Trump zirvesi için özel tedbir: Pencereden bakmayın
Yaşadığını ispatlamaya çalışıyor! Muhtarın büyük hatası
Hızlı tren bilet zammı 2020 yeni YHT bilet fiyat listesi
Yorumlar 4 yorum