BIST 1.087
DOLAR 6,93
EURO 8,21
ALTIN 449,40
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan çaya davet etti! Tayyipler Alemi pankartını açan ODTÜ'lüler gidecek mi?

2018 ODTÜ mezuniyet töreninde açtıkları 'Tayyipler Alemi' pankartı nedeniyle gözaltına alınıp 1 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan 4 öğrenci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çaya davet edildi.

Abone ol

ODTÜ mezuniyet töreninde 4 öğrenci, “Tayyipler Âlemi” pankartı açtıktan sonra, gözaltına alınıp 1 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı aracılığıyla öğrencileri çaya davet ettiği ortaya çıktı. Bugün Talat Atilla verilen yanıt ile birlikte bu olayı köşesinden şöyle aktardı:

“İlginç ama hoşuma giden özel bir bilgi aldım. 2018 ODTÜ mezuniyet töreninde “Tayyipler Âlemi” pankartı açtıktan sonra önce gözaltına alınıp, sonra serbest bırakılan 4 öğrenciye Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çay daveti gitmiş.

Öğrencilerin yanıtı
Erdoğan’ın avukatı aracılığıyla öğrencilere iletilen mesaja öğrencilerden de olumlu yanıt gelmesi ayrı bir güzellik... Açılan pankart ne kadar eleştiri sınırlarını zorluyor, maksadı aşıyorsa, Erdoğan’ın daveti, bir o kadar yerinde ve anlamlı... Bu küçük davet, toplumsal kutuplaşmayı bitirmek için büyük bir yol açabilir!

Fazıl Say'ı da çaya davet edecek
Erdoğan, toplumsal mütabakat çerçevesinde Fazıl Say gibi muhalif bazı isimlere de çay daveti yapmayı düşünüyor. Cumhurbaşkanı, kısa süre önce annesi vefat eden Say’a telefonla taziyede de bulunmuştu.”

Ne olmuştu?
ODTÜ'deki mezuniyet töreninde üzerinde Tayyipler Alemi yazan pankart nedeniyle gözaltına alınan 5 öğrenciden 4'ü gözaltına alınmıştı. Öğrenciler 1 ay hapis yattıktan sonra serbest kalmıştı. Öğrencilerin "hakaret" suçlamasıyla tutuklanmasına gerekçe olan pankart, 2006 yılında da dava konusu olmuş ve mahkemece bu iddia reddedilmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan ile Orban arasında ilginç makas diyaloğu!
DHBT başvurusu son gün ne zaman 2018 DHBT sınav merkezleri
Denizli hava durumu saatlik güncel takvim son veri
Terkedilmiş olarak bulunmuştu, şimdi paha biçilemiyor!
Cemal Kaşıkçı olayında gelişme delilleri yok eden isim ortaya çıktı
Coşkun Sabah'ın kızı Roza mayolu fotoğraf paylaştı babasından yasak geldi
Yorumlar 26 yorum