YAZARLAR

Erçin Yalçın Enerji Okulu

Akdeniz güneşinin sıcağında alın terini son damlasına kadar hak ederek kazanmasını bilenlerin okulu.

Merhabalar,

Onların öyküsünü sizlerle paylaşmak istedim; ne kadar yazsam okadar eksik kalan, paylaştıkça çoğalan… Başlığını da çok düşündüm“Erçin Yalçın enerji okulu” dedim.

   

Bu okul öyle bir okul ki 24 saat değil 25 saat,365 gün değil hepbir fazlasıyla sevgiyle saygıyla hoşgörüyle nezaketle tatil tadındabuluşmalara, birleşmelere kalplerini sonsuz açmış otelçalışanlarının, Akdeniz güneşinin sıcağında alın terini sondamlasına kadar hak ederek kazanmasını bilenlerin okulu. Kapılarını araladığınızda; din, dil, ırk, ünlü, ünsüz ayırmadankonuk sever en içten duygular, bitmek tükenmek bilmez enerjiylebütünleşen, anlam kazanan, fark üreten ve en çokta insan dedirtentürden…

  

Alın teri, büyük bir cesaret, adanmışlık, hatta gözyaşıgerekiyordu.

      

Onların bu kadar içten oluşu, bu kadar güler yüzlü vesamimi dokunuşları da bundandı.

Sadece geceleri değil, gündüzleri de görünen yıldızlardıonlar,

  

 

24 saat Tatil Sanatını yaşatan bir ekip.

Ayın Elemanı değil ayın Ekibi onlar.

Sizlerle otelciliğin muhteşem çocuğu Erçin Yalçın veekibini paylaşacağım.

  

 

Kara kazanda bulaşık, itfaiye hortumuyla yolları dayıkarlar, molozda atarlar alt üst demeden bir bütün olurlar. ErçinYalçın en önde ekip her yerde.

Adeta lazer ışını gibi her yere dokunan, ulaşan birekip.

  

Fütüristlik otelcilik anlayışının öncüsü, kreatif, 300Spartalı gibi cesur, dur durak tanımaz, yorulmaz, işten değil içtenbir ekip.

   

 

Neşe mıknatısı gibi birbirini çeken, mutlu etmektenmutlu olan, yaptığı işi ruhuyla keyif ve zevk alarak paylaşan ErçinYalçın’ın ismi, soy ismi gibi bir ekip.

  

 

Bana çok mu abartıyorsun diyen olabilir ama inanınçoğunu değil azını yazıyorum çünkü her biri birbirinden değerli,biri diğerinin yerini dolduran ama yerleri dolmayacak, otelcilikteezberleri bozan hizmet elçisi bir ekip.

  

 

Bu güne kadar yapmış olduğunuz tatilleri bir yana koyun,Erçin Yalçın ve ekibiyle geçireceğiniz bir tatili ise diğeryana

      

Bu ekibi sizlerle paylaşmadan önce çalıştıklarıotellerdeki misafir duygu ve düşüncelerini tek tek okudum, notlaraldım ve sonunda gülümsedim, mutluluk garantili tatil Erçin Yalçınve Ekibi Pöfff dedim.

  

Pamuk anneleri, siyah ve beyaz melekleri olan birekip

  

 

Kızımın kolu yandı, hemen buz temin ettiler. Başka bir yerdebizi görünce hemen kızımın kolunun nasıl olduğunu sordular,geçirdiğim harika tatil için Genel müdürünüz Sayın Erçin Yalçın’ave onu sevip sayan dolayısıylabizlere saygıda ve hizmette kusuretmeyen personele sonsuz teşekkür ederiz. SaygılarımlaSerap Şener.

 

  

Otelinize Check- in yaptığım ilk andan son anıma dek kalite,güler yüz ve profesyonellik çerçevesinde ilgi ve alakanızla bizlerefevkalade bir tatil geçirttiniz. Bir haftalık kısa tatilimi, kocabir yılın yorgunluğunu çıkartırcasına memnun olarak bizleriuğurladığınız için sizlere minnettarız. Bu kaliteli ekibin lideriolan ve kalitesini tesise ve personeline her zaman pozitif olarakyansıtan sayın Erçin Yalçın ve tüm otel departman çalışanlarınızaçok teşekkür ediyoruz, ilk fırsatta tekrar görüşmek üzereİbrahim- Gülsen - Mira Gövem

1 haftalık tatilimizi dolu dolu ve değerli olduğumuzu hissederekgeçirdik.  Güler yüzlü personeliniz ve adınıza yakışırhizmetiniz için teşekkür ederiz.

 Şenay Er

       

 

İşine sadakatle bağlı insanların zoraki nezaket gösterisiyapmayan, dostların arasında keyifli bir 10 gün geçirdim.  Tümsamimiyetimle söylemek isterim ki bu on günün bir tek saatindehayal kırıklığı yaşamadım. Bize bu güzel tatili yapmamızda emeğigeçen herkese çok çok teşekkürler. Başta Erçin Bey olmak üzereHüseyin bey ve savaş bey kardeşime gösterdikleri aileden de öteyaklaşımları için ayrıca minnet borçluyum.

Saygı ile Süleyman Özışık.

  

 

Sayın Erçin Yalçın Bey bu gece otelinizi ziyaretimizin 4.günü veemin olun şikayet listeniz kabarık. Nereden başlasam bilemedim.Personeliniz çok güler yüzlü, yardım sever, sevecen, anında çözümüreten, çok ilgili ve alakalı, kendimizi gerçekten evimizde gibihissettik, çok güzel otel konsepti oluşturmuşsunuz, her şey çokşahaneydi.

Dr. Murat-Özlem ve biricik kızları AslıDeniz

   

Dost yüzlü, dost gülücüklü insanlar

Dünyada kiracı gibi değil, yazlığa gider gibi hiç değil

Yaşayın dünyada babamızın evindeymiş gibi,

Tohuma, toprağa, denize inanın, insana hepsinden önce.

En derin sevgilerimle Volkan Konak

 

  

 

İşte 300 Spartalı

Şekip Çabuk; Beyin adam,ekibin CIA ajanı gibi, ne uçan ne kaçan…Her şey takipte,disiplinli, özverili, sade.

 Ertan Karadağ;Protokollerin, zor görevlerin, vazgeçilmez ismi, profesyonel,mesafeli ekibin saygı sembolü.

Abdullah Akarsu; yorulmaz adam, hep en önde.Çalışmaktan dişinin ağrısını unutan isim.

 

  

Ahmet Erkmen; Halkın çocuğu, doğalmatik,çözümcül.

Serkan Koyuncu; 24 saat gülen adam, Sayın Abim,aşkın çocuğu

Hasan Ercan; Görevi ver ve unut.

Serkan Sağıroğlu; isteğinizi anında duyar,protokol ekibininvazgeçilmezi.

Tolga Türkan ; Atak ve hızlı, hep güleryüzlü.

Savaş Topçu; Hizmetin savaşçısı 300 Spartalınınsinirleri aldırılmış kibar beyfendisi. Enerjisi hiç bitmiyor pırılpırıl nezaket sembolü. Ekibin nazar boncuğu, kem gözlerin korkulurüyası.

Elif Ünal; Sanatçı Butler

Dilek Yılmaz; Bleander

Esra Çetin; Dövmeli kız

Eren Benger; Duracell gibi

Ersin Topal; ekibin Rize rüzgarı her yerde.

    

Mehmet Can İnce; Ana trafo2, geç olsun ama eniyisi olsun.

Hüseyin Tunçalp; Dünya yakışıklısı, duygusal,çözümcül, evetlerin adamı. Ekibin moda öncüsü.

Derya Sevinç; Gecelerin adamı, gözünü budaktanesirgemez, adalet savaşçısı. Arazi adamı. Gözünden hiçbirşeykaçmaz.

Mehmet Kurnaz; önce dinler, sonra konuşuruz,çok çalışır, başladığı her işi bitirir.

Mehmet Gündüz; Ekibin Matrix’i.

İsa Tankol; soğuk kanlı, efsane teknik müdür.Ana Trofo 1.

Zekeriya Coşkun; Operasyon adamı, elektrikMan.

Canan Karadağ; Katlar prensesi.

Murat Uğur Çetinel; güvenlik 24 saat takipçi,sonuç adamı

Latife Kozan Eser; personelsever,işkolik,şirine

Nazan Eken; ekibin hesap makinası

Zafer usta; Lezzet ustası

Ali Asrav; Mutfak Mario

  

Harun usta; dişsiz kahraman, gözlüklü vesevimli süper mutfakçı

Ramazan Şerit; Meksikalı

Abdullah Atlı; Meksikalı ve hızlı, güleryüzlü

Harun Bodruk; Türk ezgileri ondan sorulur..

Mehmet Mutlu; Türk mutfak servis redbull’u

Hilal Göztaş; kibarcık, detaycı, sinek kaçmazgözünden

   

Serdar Koç; Kibarcık, önbüro team

Ana Arapoğlu; ekibin en uzun boylu ve ensempatik kızı

Faruk Çimen; ekibin deli Hüsnüsü

Nurgül Esen; gıda doktoru, hayalet avcısı

Güzel Irmak; Animasyonun otoriter bayanlideri

Elçin Ertaş; Çocukların aşkı mini clubmeleği

Kaptan Ünal; kısa trafo-gel git Mahmut

  

  

Otelciliğin Muhteşem Çocuğu Erçin Yalçın Diyorki;

Otelcilik turizm sektörü içinde bulunan çok büyük bir bacasızhizmet fabrikasıdır… Bu fabrika bu endüstri yerli ve yabancımisafirlerin ve turistlerin tarihsel, kültürel inceleme amacıyla yada birçok değişik sebeplerden dolayı;

  

spor, eğlenme, dinlenme, huzur arayış, keşfetme, yeni yemektatlarına dokunmak, güneş, kum, deniz, yeni dostluklar kurma vb birçok konuyu içinde barındıran bir büyük okyanustur. Bizlerde buokyanusun dalgıçları, balıkçılarıyız.

  

Ekip Ruhu;

Ekip ruhu lideriyle beraber bütünleşen aynı dili konuşan aynıfrekansta buluşan birbirlerini her detayına kadar tamamlayan, iyigünde kötü günde birbirlerine destek olan, işletmenin başarısınamisafir memnuniyeti odaklı çalışan, değer verdiği çalışmaarkadaşları ile yıllarca birlikte yürüyen, paylaşan, dinleyen,yararlılık gösteren, ödüllendiren, motivasyonsuz başarıyaulaşmayacağına inanan, fiziki görünümü ve kıyafetleri ilebirbirlerine örnek olan, işletmeye bilerek zarar verenleriaralarında barındırmayan,  dolduruşa gelmeyen, patron veyayakınlarının işletme ilkelerine ters düşen bir girişimdebulunduklarında uyarma medeni cesareti gösteren, kendi ailelerinihiçbir şekilde yönetime işleyişe bulaştırmaya, sorumlu olduklarıpozisyonların sonuna kadar hakkını veren, makamının güvenini,sevgisini saygısını kazanmış olan, çevre sorunlarına duyarlı olan,yasalara uyumlu, insan ve hayvan haklarına saygılı, bilgi vedeneyimini yeni katılanlarla paylaşan, çalışma dışında da dışardabirlikte zaman geçiren,

   

yöresel kültürel etkinlikleri takip eden, birbirlerine özelgünlerinde ufak jestler de bulunan, güler yüzlü, herkesleselamlaşan ve hatırlarını soran, ekibindeki altındakini ezdirmeyen,yönlendiren, kaza, yaralanma, sağlık problemlerinde her daimbirbirlerinin yanında olan, ülkesini, ülke insanlarını, mesleğini,ailesini ,arkadaşlarını sevmektir ekip ruhu, bu ruhun içinde olanher birey aslında bir Gladyatör dür. Bu ruhla yaşayan ekibinbaşaramayacağı hiçbir iş yoktur.

   

“Gerçek lider inisiyatif alabilen, ofiste değil alanda olan,mesai arkadaşları ile sırt sırta, omuz omuza çalışan liderdir…Ekibinin aksamaya başladığında devreye girip, yol gösteren liderdeğildir. Gerçek lider ekibinin aksamadan, olası durumları öncedensezebilen veya ön gören, zamanında devreye girip ekibini zamanındadoğru yola yönlendiren kişidir”

     

3K Group Yönetim Kurulu Başkanı FikretKarakaş’ı en içten duygularımla böylesine özel bir ekibi,Antalya Ramada Lara, Lara Resort, Family Club ailesi ilebütünleştirerek Türk turizmine, yapmış olduğu otelcilikyatırımlarıyla değer kattığı için teşekkür ediyorum.

   

Yıldızlar kaydı gökyüzünde tek tek denize dokundular,dilekler tutuldu artık otelciliğin Gladyatörleri heryerdeydi.

Bir şarkısınız siz ömür boyu sürecek, Türk otelcilik tarihineunutulmaz harflerle yazılacak.

  

Muhteşemsiniz Erçin Yalçın ve çocuklarıMuhteşem…

Tatil Tadında Kalın.

Yorumlar