YAZARLAR

En İlginç Balayı Otelleri

Balayı odaları, farklı tarzları, paha biçilmez konumları ve ilginç hikayeleriyle romantik hayallerinizin ötesinde bir balayı tatili için...

Merhabalar,

Balayı otelleri yazı dizisine Türkiye’nin dört bir yanındansıradışı, kendine özgü, farklı balayı tatiliniz için tercihedebileceğiniz balayı otellerini sizlerle buluşturmaya devamediyorum.

Balayı tatiliniz için düşüne bileceğiniz otel seçeneklerinisizlerle paylaşırken özellikle balayı çiftlerinin konaklamalarıiçin düşünülerek dizayn edilmiş, tasarlanmış balayı odalarıbulunan, balayı konseptini ve ayrıcalıklarını yaşayabileceğinizfarklı bölgelerden değişik otelleri beğeninize sunuyorum. 

     

Bursa Balayı Otelleri

Hotel Montania 

Ayrılmak istemeyeceğiniz istasyonda, el emeği bir oteldehoş bir balayı keyfine ne dersiniz?

Yakamozlu akşamlar ve gün doğumlarında aşkburada…

Montania iz bırakır…

Yıllar önce, şimdi ve yıllar sonra…

           

Rüya 1849 yılında başladı. Klasik ve modernin büyülü dansıMontania Special Klass Hotel’de geçmişin ip uçlarını yakalamakisteyen balayı çiftleri için karakteristlik ayrıcalıklı güzel birseçim olabilir.

1849 yılında inşa edilen, Fransız mimarisinin eşsizörneklerinden istasyon binasının tarihi atmosferinde, denize sıfırolan bu özel otel kış ve yaz düğünleri, organizasyonları içindeprofesyonel hizmet alabileceğiniz bir donanım ve alt yapıyasahip.

Balayı tatilinizde ilginç, farklı, kendine özgü bir geçmişi olanbir otelde kalalım diyorsanız yüzyılı aşkın bir zamana tanıklıketmiş tarihi bir istasyon binasında hayatınızın aşkına evetdiyebilirsiniz.

     

La Gare Restaurant & Bar

Bir tabak Türk misafirperverliğiyle hazırlanmış yemeklerin yanısıra, önünüze “bir tabak dünya getiriyor” 19 yy başlarında tarihitren istasyonu yolcu bekleme salonu olan bu özel bölüm.

“Yanınızda 163 yıllık tren garı, önünüzde enfes Marmaramanzarası zamanı unutturacak bir yer burası”

Bir tarafta deniz bir tarafta tarih kokan yemyeşil Bursa, kimbilir ne kavuşmalara şahit oldu Montania . romantik bir duraktabalayı diyorsanız aşkın başladığı yerdesiniz.

     

Masturi Balık Lokantası

Denizin üzerinde dalga sesleriyle romantik bir akşam yemeğindebalayınızı ayrıcalıklı kılabilirsiniz.

“Bir mekan hayal edin, içinde 1826 yapımı tarihi Marsilyatuğlaları, gerdirme sistemiyle duran 5.5 metre yüksekliğinde 163yıllık tarihi ahşap çatısı ve bunlarla birlikte eşsiz denizmanzarası”  

     

Alışılmışın dışında bir mekanda, birinci sınıf kompartımanlıvagonlarda kahvenizi yudumlarken, rayların üzerinde Mudanya’danBursa’ya aşk dolu bir yolculuk ya da terasta martılarla uçsuzbucaksız özgürlük, zamanı aşk tadında yaşayabileceğiniz bu özelsınıf otel kara ve deniz yoluyla ulaşım kolaylığı ve ilginçözellikleriyle balayı tatilinizin unutulmaz aşk durağıolacaktır.

    

Şile Balayı Oteli

Casa Lavanda Butik Otel

Her köşesi romantizm kokan ormanın içine her biribirbirinde farklı dizayn edilmiş odalarıyla balayı çiftleri içinhazırlanmış özel paketiyle en anlamlı zamanlarınıza eşlikedebilecek bir tercih olacaktır.

     

İstanbul’un yanı başında, doğanın içinde, yeşilin en güzeltonlarında hassas ayrıntılarla peyzajındaki eşsiz güzellikleriyle,bahçesi kır düğünleri içinde tercih edilen Casa Lavanda DarphınSPA’sı, 13 özel odası, gurme lezzetleri ile Türkiye’nin en güzelbalayı otelleri arasında farklı bir balayı için inceleyebileceğinizözel bir butik otel.  

    

Ortunç Hotel

Cunda Adasında mavi ve yeşilin eşsiz manzarasıyla balayıtatilinizi yeşil anahtarlı, mavi bayraklı koyuyla hayalleringerçeğe dönüştüğü bu otelde doğal alanı, en kaliteli hizmetanlayışıyla çam ve zeytin ağaçları ile çevrili bir vadide eşsiz birkoyda, azim ve tutku ile  bir ailenin inanç ve güzelliklerininsanatçı ruhunun  kalbinize ulaşan minimalist konsepti vedingin ortamıyla bütünleştiği  sıra dışı bir balayıdeneyiminin unutulmaz otel adresi olabilir.

 

     

Lissiya Hotel

Evrenin eşsiz enerjisi, zamanı durdurmak isteyeceğiniz birmanzara ve tarifsiz aşk,  balayı tatilinizde en romantikakşamları, gün doğumları, her anında sevgi fısıltıları, masalsı,efsanevi aşk tadında unutulmaz bir balayı…

      

Odalarından manzarasına, kişiye özel ayrıcalıklı hizmetanlayışına varana kadar her miliminde özel anlatılsa, yazılsa,bakılsa, yaşansa bile eksik kalacak bir yer ise balayı tatili içindüşündüğünüz, o yer Lissiya Hotel Kabak Koyu Fethiye Muğla’dasizleri bekliyor…

 

     

Kapadokya

Yunak Evleri

Yepyeni bir dünyanın başlangıcında, bir dünya gibidirYunak Evleri…

Dünyanın en ilginç ve en iyi otelleri arasında yer alan YunakEvleri Ürgüp’ün merkezinde özenle restore edilmiş 5 ve 6.yy’dankalma altı kaya evler ve bir 19 yy konağından oluşmaktadır.Özellikle süite odaları Kapadokya’da balayı tatili için oteladresiniz olabilir. Güzel atlar diyarı Kapadokya’da masalsı birromantizm de Kapadokya klasiklerini keşfedebilirsiniz. Türkiye’ninen önemli açık hava müzesi göreme, Ihlara, Güvercinlik, Derbent,Zelve, Kızılçukur, Soğanlı gibi vadileri, yeraltı şehirleri, kayayaoyulmuş kiliseleri, mahsenleri, saymakla bitmez bu doğa harikasıgüzelim toprağın eşsiz nimetleri .

      

Kapadokya’nın güzelliklerini balonla da keşfedebilirsiniz, beyazatlı prensinizle at turu da yapabilirsiniz İsterseniz de “kör debilir Avanos’un yolunu kırık çanak çömleğinden bellidir” diyerekHititlerden bugüne süre gelen çanak çömlek sanatını izlemek hattakendiniz denemek için Avanos’un yolunu tutabilirsiniz. Balayıtatillerinde oldukça ilgi gören bu bölgede sizler için Yunak Evleriözel bir balayı adresi olabilir.

Türkiye ve Kıbrıs’tan balayı tatiliniz için düşünebileceğinizbalayı otellerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Tatil tadında kalın.

Yorumlar