BIST 115.553
DOLAR 6,87
EURO 7,73
ALTIN 391,96
HABER /  POLİTİKA

Emine Ülker Tarhan'dan Elif Çakır'a Kabataş açıklaması

Emine Ülker Tarhan Elif Çakır'ın programında Kabataş'ta taciz iddiası hakkında "Bozuk olan mobese görüntüleri ortaya çıkarılmalıdır" dedi.

Abone ol

CHP'den istifa eden Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, Elif Çakır'ın programına konuk oldu. Programda Gezi olaylarıyla ilgili konuşan Tarhan, Kabataş'ta taciz iddiası hakkında "Bozuk olan mobese görüntüleri ortaya çıkarılmalıdır" dedi.

Tarhan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

KABATAŞ AYDINLATILSIN DEDİ

"Benim hayatım vandallara, sapıklara, şiddet içerikli eylemler ile mücadele ile geçti. Ben polis aracının yakılmasını elbette tasvip etmem. Böyle bir şey olabilir mi? Kabataş olayında bozuk olan mobese görüntüleri ortaya çıkarılmalıdır. Orada Zehra Develioğlu'nun yaşadığı 70 – 80 kişi değil, 1 kişi de olsa yapılanlar suç kapsamındadır."

Erdoğan'ın 18 Haziran 2012 tarihinde Fethullah Gülen'in "Türkiye'ye dönüp siyaset yapsın" şeklindeki yazılı açıklamasıyla da ilgili konuşan Emine Ülker Tarhan, o döneme ilişkin "Fethullah Gülen'i Türkiye'ye davet etmişti Recep Tayyip Erdoğan. Fethullah Gülen'de bu daveti kabul etmemişti. Kendisi dönmeyeceğini açıklamıştı. Bende Gülen'in daveti kabul etmeyince yazılı açıklama yaptım. 'Yüreğiniz varsa çıkın ortaya dönün ülkenize. Kimseye yaslanmadan yapın siyasetinizi, namusluca. Korkaklar arkadan siyaset yaparlar' şeklinde ifadeler yer alıyordu.Sayın Erdoğan yerel seçimler öncesi bu yazılı açıklamamı Erzurum'da paylaşmıştı. Benim bu açıklamam CHP'de rahatsızlığa neden oldu. Detayına girmeyeceğim ama CHP'nin içinde sorun yaratmıştı" şeklinde konuştu.

BAŞKOMUTAN OLACAK EKMELEDDİN İHSANOĞLU ŞİMDİ NEREDE?

Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesiyle ilgili de konuşan Emine Ülker Tarhan, İhsanoğlu şimdi nerede diye sordu? Tarhan; "Siz Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına onunla aynı dili kullanmış olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday koyarsanız nasıl seçimi kazanırsınız. CHP'nin tabanı tarafından benimseyeceği bir profil değildir Ekmeleddin İhsanoğlu. Başkomutan olacak olan Ekmeleddin İhsanoğlu nerededir şimdi? Nerededir? Daha güçlü bir adayla 2. Tura taşımak isteyebilirlerdi. Ama CHP ikinci turu düşünmedi anlaşılan. O dönem karanlık bir dönemdir. Kim kimin kulağına bir şeyler fısıldadı açıkçası bilmiyorum. Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına güçlü bir aday çıkarılabilirdi" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Güneş tutulması başladı canlı yayın izleyin!
Güneş tutulması ne zaman illere göre saati?
Beren Saat'ten olay yaratan Nevruz yazısı
Güneş tutulması Küsuf namazı nedir nasıl kılınır?
HDP'den Erdoğan'a son dakika izleme heyeti tepkisi
Genel müdür maaşları yeni zam 2020 kaç para oldu?
Yorumlar 3 yorum