HABER /  POLİTİKA

Elif Şafak TIME için Abdullah Gül'ü yazdı

Ünlü yazar Elif Şafak, dünyaca ünlü dergi TIME için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü yazdı.

Abone ol

Time'ın en etkili 100 isim arasında politikacılar, sanatçılar, sporcular, işadamları ve kanaat önderleri yer aldı. Cumhurbaşkanı Gül'ü tanıtan yazıyı yazma görevini ise, yazar Elif Şafak üstlendi.

ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani gibi isimlerin bulunduğu listede Türkiye'den Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yer verildi.

ABDULLAH GÜL ILIMLI VE UZLAŞMACI 

Dergide Cumhurbaşkanı Gül'ü tanıtan yazıyı ise, yazar Elif Şafak kaleme aldı. Elif Şafak yazısında, Türkiye'de kutuplaşmanın arttığı bir dönemde Abdullah Gül'ün daha ılımlı ve uzlaşmacı bir tutum izlediğini vurguladı.

'GÜL ÖNEMLİ BİR YOL AYRIMINDA' 

Elif Şafak, Gül'ün, yakın dost olduğu Başbakan Tayyip Erdoğan'la Gezi olayları ile Twitter'a erişim engellenmesi gibi konularda "ayrı düştüğünü" ve "rakip" olarak da algılandığını kaydetti.

Yazar Elif Şafak, "Cumhurbaşkanı Gül önemli bir yol ayrımında. Ya sakin bir hayatı tercih edecek ya da aktif siyasete dönerek Türkiye'nin ihtiyacı olan reformları gerçekleştirmeye çalışacak" değerlendirmesinde bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti'nin yeni seçim sisteminin püf noktası ne?
Obama'dan 1915 mesajı! Soykırım dedi mi?
Obama yine Büyük Felaket dedi
Erdoğan'dan Hamas liderine telefon
Kafasına un çuvalını geçirip soydu
6 günlük şevval orucu ne zaman tutulur şevval orucu tutulacak günler 2020
Yorumlar 3 yorum