BIST 1.349
DOLAR 8,57
EURO 10,12
ALTIN 496,74
HABER /  SPOR

Elazığspor'da yönetim kayyum istedi

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Tetiş Yapı Elazığspor'da kulüp yönetimi, mahkemeye başvuru yaparak kulübe kayyum atanmasını istedi.

Abone ol

Bir döneme damgasını vuran Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Tetiş Yapı Elazığspor'da kulüp yönetimi, mahkemeye başvuru yaparak kulübe kayyum atanmasını istedi. Başkan İrfan Yumakgil, kulübün 45 milyon lira borcu olduğunu açıkladı.

''KLİMALAR, KALORİFERLER SÖKÜLDÜ''
Konuyla alakalı konuşan Elazığspor Teknik Direktörü Orhan Kaynak, "Hala antrenmanlar yapabiliyoruz. Sadece klimalar, kaloriferler filan söküldü. Onlar bu hafta sonuna bırakılabilirdi. Bu kadar stat aramak zorunda kalmazdık. Şehir dışına gitmezdik. Kazandıkça zayıflayan bir kulübüz." ifadelerini kullandı.

"BU OYUNCULARA İMKANLAR SAĞLANMADI''
15 gün önce stadın yıkılacağının söylendiğini hatırlatan Kaynak, "Hala antrenmanlar yapabiliyoruz. Sadece klimalar, kaloriferler filan söküldü. Onlar bu hafta sonuna bırakılabilirdi. Bu kadar stat aramak zorunda kalmazdık. Şehir dışına gitmezdik. Biraz fedakarlık yapılabilirdi. Çünkü Elazığ’dan bir firma yapacak, bunu erteleyebilirdi. Neyse geriye dönük birçok hata var tabi kulüp bazında ama biz saha içi işini iyi yapıyoruz. Hep bunu dedik. Bunu söylerken hiç kimse bir mesaj almadı. Saha dışında hiç kimsemiz olmadı. Bu oyunculara hiçbir şekilde güven verilip imkanlar sağlanmadı. Bu şekilde yüz yüze geldik. Karaya çıkacağız ama karaya çıkarken geri dönmek zorunda kalan bir oyuncu grubu var şu anda. Hiçbir televizyonda Elazığspor'un teknik-taktik anlayışı, oyuncu yeterliliği gibi futbol anlamında yorumlar yapılmıyor. Direkt kulüp bazında yaşanılır bir ortam olmadığı gibi futbol dışı konuşmalar yapılıyor. Ama ben inanıyorum ki Elazığ’ı takip eden çok sayıda insan var. Elazığspor’a yardım eden, Elazığspor’la ilgilenen çok ama takip etmekten ziyade herkes birbirinden ilgi-alaka bekliyor” diye konuştu.

“KAZANDIKÇA ZAYIFLAYAN BİR KULÜP VAR”
Elazığ’da çok güçlü insanlar olduğuna inandığını kaydeden Orhan Kaynak, “Birbirlerine olan güvensizlikten herkes birbirinden ilgi-alaka bekliyor. O nedenle zor oluyor. Bunları bir araya getirecek birisinin olması lazım. Çok yazık, Elazığ güzel bir şehir. Güzel bir futbol şehri olabilir. Büyük bir camia. Çok büyük borcu da yok, ekonomik sıkıntısı da yok. Yani normal olağan bir kulübün olması gereken bir borcu var. Ama herkes birbirinden destek bekliyor. Gelecek kişinin bir şeyler yapması lazım ki insanlardan yardım isteyebilsin. Gelen kişiler hiçbir şey yapmadan gidiyor. Hacı Murat Yümlü zamanında çok daha iyiydi. 13 gün kalmasına rağmen çok iyi işler yaptı. 1 milyonun üzerinde para harcadı. En azından beni buraya getirdi. Ona teşekkür ediyorum. Hakikaten güzel bir oyuncu grubu var. Bu oyuncu grubu destek gördüğü takdirde transfer tahtasının açılmasına da gerek yok, üzülüyoruz. Son maça bile çıkarken Orhan Şam gelmedi. Lamine Diarra, Tatos geldi bugün inanılmaz moralleri bozuk. 4-0 kaybeden bir takım görünümündeyiz. Kazanan değil. Kazandıkça zayıflayan bir kulüp var, camia var. Elazığspor sevdalılarının bence sahip çıkması lazım. Sağ olsun valimiz dönem dönem destek oldu bize. Çok faydası oldu. Belediye Başkanı Eskişehir maçı öncesi çok enerji verdi bize. Keşke Belediye Başkanımız biraz daha bizle ilgilenebilse. Çünkü bu şehre çok şeyler katmış bir insan. Ama ne olursa olsun bu kulübün yaşaması gerekiyor. İnşallah bundan sonraki süreç Elazığspor için iyi olur” ifadelerini kullandı.

“ÖĞLEN VE AKŞAM AYNI YEMEĞİ YİYORUZ”
Kaynak, Elazığ’da çok büyük şirketler olduğunu vurgulayarak, “Bura alınıp A.Ş yapılırsa holding gibi devam edebilir. Burası futbol kulübü, kazancı olan bir kulüp. Kazancı olan bir sanayi. Futbolu bir sanayi olarak düşünebilirsin. Trabzon bunun örneği, hakikaten sanayi olarak devam ediyor. Eskişehirspor’u taraftarı yaşatmaya çalışıyor. Onlarda da büyük sıkıntılar var. Çok daha kulüpler sıkıntıya girecek. Çünkü kötü yönetilen kulüplerin hepsi sıkıntıya girecek. En iyi kulüplerden bir tanesi Sivasspor, Gençlerbirliği bunlar hep kazanca dönüştürebilmiş. Doğru işler yaparsan her kulüp kar eder. Futbolda boyunu aşmazsan, ayağını yorganına göre uzatırsan oynanan futbol bir gelir kaynağı olabilir. Ama burada günü kurtarmaya çalıştığın zaman olmaz. Orhan gelmedi, haklı olarak. Neyin mücadelesini veriyorlar? Bu çocuklar çıkacak yarın ne halde oynayacak onu da bilmiyorum. Biz futbol oynamaya çalışıyoruz ama o günkü psikoloji, bugünkü psikoloji... 1 hafta boyunca o maça biz nasıl hazırlanıyoruz kimse bilmiyor. Çok kötü şartlarda uyuyoruz, uyanıyoruz. Öğlen aynı yemeği, akşam aynı yemeği yiyoruz" açıklamasını yaptı.

ÖNCEKİ HABERLER
Tek kullanımlık plastik ürünler yasaklanıyor
Tek kullanımlık plastik ürünler yasaklanıyor
2019 asgari ücret ne oldu sendikaların 2280 lira net maaş kararı
2019 asgari ücret ne oldu sendikaların 2280 lira net maaş kararı
Almanya işçi alımı başvurular ne zaman İŞKUR TC ile başvuru ekranı
Almanya işçi alımı başvurular ne zaman İŞKUR TC ile başvuru ekranı
ABD'den Suriye'de tüm dengeleri değiştirecek karar Reuters duyurdu
ABD'den Suriye'de tüm dengeleri değiştirecek karar Reuters duyurdu
Milyonları ilgilendiren asgari ücret açıklaması
Milyonları ilgilendiren asgari ücret açıklaması
Fener almaktan vazgeçti Santos'a gitti
Fener almaktan vazgeçti Santos'a gitti
Zuhal Topal'la Sofrada kaynana Nazende kimdir Züleyha nereli
Zuhal Topal'la Sofrada kaynana Nazende kimdir Züleyha nereli
Dünyaca ünlü isimden çarpıcı Suudi Arabistan açıklaması
Dünyaca ünlü isimden çarpıcı Suudi Arabistan açıklaması
2019 AGİ ne kadar olacak tahminler işçiyi sevindirdi
2019 AGİ ne kadar olacak tahminler işçiyi sevindirdi
Almanya işçi alım yasasını onaylandı iş aramak için vize de verilecek
Almanya işçi alım yasasını onaylandı iş aramak için vize de verilecek