HABER /  YEREL

Elazığ'da hasar tespit çalışmaları başladı

ELAZIĞ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8'lik depremin ardından bölgede hasar gören evler, ekipler tarafından incelenmeye başladı. Duvarlardan alınan örnekler incelendikten sonra binaların hasar derecesi tespit edilecek.

Abone ol

Cuma günü saat 20.55'te merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan, 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremde birçok bina hasar gördü. Arama-kurtarma çalışmalarının sonlanmasının ardından kentteki binalarda hasar tespit çalışmaları başlatıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Mustafa Paşa Mahallesi'nde enkazın bulunduğu sokaktaki evleri tek tek inceledi. Duvarlardan karot alınırken, röntgen çekildi. Yapılan incelemeler sonrasında demirlerin ve duvarların dayanıklılığı ortaya çıkacak. Ağır hasarlı olan ve risk teşkil eden binalar, kontrollü şekilde yıkılacak.

'Biz de kıl payı kurtulduk' 

Mustafa Paşa Mahallesi'nde oturduğu binada hasar tespit çalışması yapılan Cahit Tekin, "Yıkılan binadakiler komşularımızdı. 45 yıllık komşularımdı benim. Hepsini tanıyordum, Allah rahmet eylesin. Biz de kıl payı kurtulduk. 10 saniye daha devam etseydi burası da yıkılmıştı yani. 45 yıldır bu apartmanda yaşıyorum. Evde çatlaklar var, giremiyoruz" dedi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Empire State, Kobe Bryant anısına ışıklandırıldı
İstanbul'da çok sayıda ilçede uyuşturucu operasyonu
Emine Erdoğan Gambiya'da cami ve okul açtı
Deprem bölgesinde okulların açılması ertelenecek mi? Bakan Ziya Selçuk açıkladı
FSM Köprüsü'nde alev alan otomobilden son anda indiler
Tesbih namazı kılınışı nasıl tesbih namazı kaç rekat kılınır?
Yorumlar