HABER /  POLİTİKA

Ekrem İmamoğlu'ndan "Mustafa Kemal" çıkışı: Ne mutlu bana

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "Ne mutlu bana ki Mustafa Kemal'in evladı olarak yola çıkıyorum" diye konuştu.

YSK kararıyla mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a doğru yola çıkışının 100. yılında, Şişli'deki Atatürk Müzesi önünde gerçekleştirilen İlk Adım Etkinliği'ne katıldı.

"Mustafa Kemal'in evladı olarak yola çıkıyorum"

Burada otobüs üzerinden halka hitap eden İmamoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyeti ve demokrasiyi sevdiğini, 100 yıl önce söylediği sözlerin halen geçerliliğini koruduğunu söyledi.

Ekrem İmamoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün tam bağımsız Türkiye hayaliyle yola çıktığını, ülke topraklarını milletine emanet ettiğini dile getirdi. İmamoğlu, "Ne mutlu bana ki Mustafa Kemal'in evladı olarak yola çıkıyorum" ifadesini kullandı.

"Evlatlarıyız, askerleriyiz demek.."

İmamoğlu, şunları kaydetti: Cumhuriyet'e layık olmak, Mustafa Kemal Atatürk'e layık olmak, yani 'evlatlarıyız, askerleriyiz' demek karşılık ister. O da ne? Çok çalışacağız. Kimsenin kalbini kırmayacağız. Biz İstanbul'da milletçe bir arada olmanın keyfini yaşayacağımızı herkese hissetireceğiz. İlk günlerden bu ülkenin kuruluşunun temellerinin atıldığı günlerdeki zorlukları düşünüp bu güne geldiğimizde aslında işimizin çok daha kolay olduğunu göreceksiniz."

İmamoğlu'na, konuşmasının ardından Atatürk'ün Samsun'a çıkışının resmedildiği tablo hediye edildi. Ellerinde Türk Bayrağı ve meşale taşıyan vatandaşlar, zaman zaman "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı attı. Bazı vatandaşların Mustafa Kemal Atatürk yazılı tişörtlerle etkinliğe katıldığı görüldü. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de bir konuşma yaptı. Etkinliğe, sanatçılar Levent Üzümcü ve Sunay Akın da katıldı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ermeni çocuğun canlı yayında Müslüman yapılması! Hatipoğlu'ndan açıklama Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Trabzonspor'da hedef Awaziem
MHP'li Şahin'den çok konuşulacak "Cem Yılmaz" yorumu!
Ahmet Davutoğlu'nun Diyarbakır iddiası doğru mu arkadaşları açıkladı
Franck Ribery'den Galatasaray'a mesaj
ABD'de kürtaj tartışmasını yeni yasa alevlendirdi
Cuma namazı kılınışı kaç rekat cuma namazı nasıl kılınır Diyanet
Yorumlar 4 yorum