BIST 1.377
DOLAR 8,09
EURO 9,74
ALTIN 460,86
POLİTİKA

Ekrem İmamoğlu'dan Süleyman Soylu'ya yanıtı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Strasburg’da yaptığı konuşma üzerinden kendisine isim vermeden “ahmak” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye'' sözleriyle yanıt verdi.

Ekrem İmamoğlu, Üsküdar’daki Fethi Paşa Korusu’nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu kendisinin Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'ndeki konuşmasına isim vermeden atıfta bulunan ve kendisi için ahmak ifadesini kullanan Bakan Soylu'ya ''ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye. Yine ben onu devlet adamlığı yapmaya davet ediyorum ama yeter! Bıktım artık! Allah’a havale ediyorum'' yanıtını verdi. İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle: 

Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye

“Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye. Seviyesine inmeyeceğim bir alan bu. Seçim sürecinde de seviyesine inmeyeceğimi defalarca dile getirmiştim. Bu seviye noktasından söyledikleri ve yaptıkları da zaten belli. O tarafına çok girmek istemiyorum. Ve bu seviye noktasında söyledikleri, yaptıkları da zaten belli.

31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır

O tarafına çok girmek istemiyorum ama oraya bir cümle kurmak isterim. 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ve dünyada, Avrupa’da, onların gözünde nereye düştüğümüz noktasında, o olan şeylere, biten şeylere baktığımızda, tam da işte 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır. Önce ona bir odaklansın. Ama çok tabi benim inmeyeceğim seviyede.

Onu devlet adamlığı yapmaya davet ediyorum ama yeter bıktım artık

Yine ben onu devlet adamlığı yapmaya davet ediyorum ama yeter! Bıktım artık! Artık davet ede ede o da bir karşılık bulmadı. Birincisi; ben, Strasburg’da Türkiye’yi nasıl anlattığımı çok iyi biliyorum. Tamamı YouTube’da var. Bir-iki kelimeyi bilgi edinip, bunu söylemek…Sadece işte böyle araştırmadan, lafını bilmeden, bugün söylediğini yarın unutan kişiler ancak bunu yapabilir. 6-7 sene önce birini övüp, ona karşı tehdit savuranlar ancak böyle hatalar yapabilir. Ben, o seviyeyi bilmiyorum.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Başakşehir'de 'Örümcek Adam'a özenen hırsızlar kamerada
İsrail gözaltına aldığı Kudüs İşleri Bakanı Fadi el-Hedmi serbest bırakıldı
Adıyaman'da eniştesine kurşun yağdırdı o anlar güvelik kemerasında
Pazarcıların zehirli ıspanak tepkisi şok etti! Bakın ne yaptılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanedeki eski Adalet Bakanı Şevket Kazan'ı ziyaret etti
Ekrem İmamoğlu Fransa'da Türkiyeyi şikayet edip,HDP'yi savundu
Ekrem İmamoğlu'na 'Ahmak' diyen Soylu: Bu millet sana bedelini ödetecek
Hindistan'da, kız bebeği canlı canlı gömmek isteyen dede suçüstü yakalandı
Haluk Levent'ten annesine en acı veda
Beşiktaş'ta durağa dalan halk otobüsü şoförü adliyeye sevk edildi
Yorumlar