BIST 4.962
DOLAR 18,64
EURO 19,25
ALTIN 1.047,46
HABER /  MEDYA

Ekrem Dumanlı'nın aklı gidiyor ödü kopuyor

Star Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, bugünkü yazısında Gülen medyası ve Ekrem Dumanlı'nın HDP'ye verdiği desteği eleştirdi.

Abone ol

Hüseyin Gülerce, HDP'ye savrulmakla suçladığı Ekrem Dumanlı için bugünkü yazısında "HDP barajı aşamaz ve AK Parti tek başına yeniden iktidara gelir diye Dumanlı’nın aklı gidiyor, ödü kopuyor. Nereden nereye. Bir dava nasıl da satılırmış..." ifadelerini kullandı.

Hükümet cemaat kavgasında Zaman gazetesiyle yollarını ayıran Gülerce, Star'daki "Fırıldak çevirmek" başlıklı yazısında Gülen medyasının HDP ilgisini topa tuttu.

"HDP, KCK ve PKK konusunda akıl almaz, mütedeyyin vatansever insanlara asla yakışmayan bir savrulma içindeler." diyen Gülerce, köşesinde Dumanlı'nın PKK'yla ilgili 2012 ve 2015 yazdığı iki yazıyı köşesine taşıdı. İşte o satırlar:

2012'DEKİ EKREM DUMANLI

"Zaman gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’nın yazdıklarından örnek vereyim. Dumanlı, bundan üç yıl önce 27 Ağustos 2012’de şunları yazmıştı:

“KCK yıkılmadan PKK yıkılmaz. KCK, paralel devletin ta kendisi ve PKK onun emrindeki silahlı güç. Bazı KCK müdafii yazarların söylediği doğru olsaydı zaten BDP’ye gerek kalmazdı; çünkü PKK ile BDP arasındaki yakın bağ ortadayken araya neden yeni bir yapı girecekti ki? KCK da, PKK da terör örgütüdür; biri dağda savaşıp asker polis demeden katliamlar yapıyor, buna razı olmayan Kürt vatandaşımızı da öldürüyor; diğeri PKK’ya şehirde destek sağlıyor, taraftar topluyor, eylemlerine doğrudan yardım edip, korkunç planı fiilen icra ediyor. PKK’yı çökertmek isteyen, KCK’yı da devirmek zorunda. Bunun aksini düşünmek ya bilgisizlikten kaynaklanıyor ya da bizim bilemediğimiz bir fırıldak dönüyor.”

Aynı Ekrem Dumanlı bugün ne yazıyor, buyurun:

“Seçime birkaç gün kala Diyarbakır mitinginde patlatılan bombanın amacı HDP’yi PKK haline getirmek ve misilleme yapılmasını sağlamaktı. Demirtaş, hep sağduyu çağrısı yaptı; hâlâ da yapıyor. Hal böyle iken Demirtaş’ı bütün şiddet olaylarının sorumlusu gibi göstermek, apaçık siyasî bir manevradır... Sebep? HDP’yi tam ortasından ikiye bölmek ve barajın yol açtığı tek başına iktidar olma tutkusunu sürdürebilmek...”

NEREDEN NEREYE?

HDP barajı aşamaz ve AK Parti tek başına yeniden iktidara gelir diye Dumanlı’nın aklı gidiyor, ödü kopuyor. Nereden nereye. Bir dava nasıl da satılırmış...

Evet, Gülen medyasında bir fırıldak dönüyor/döndürülüyor. Ama bilemediğimiz bir fırıldak değil bu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti üzerinden Türkiye’ye açılmış bir savaş var. Dün BDP ile PKK aynı diyenler, bugün “HDP ile PKK eşit değil” diyorlar. Zaman ve Bugün gazetelerinin yazarları “oyumuz yine HDP’ye”, “Tek çare HDP” diye yazıyorlar. Gazete sayfalarını ve televizyon ekranlarını HDP temsilcilerine alabildiğince açıyor, onlara şirinlik muskaları takıyorlar...

Şöyle söyleyeyim; hiçbir şey olmasaydı, Gülen cemaatine duyulan güvensizliğin, Gülen ve bağlılarının uğradığı itibarsızlığın sebebi olarak iki şey yeterdi: Bir, CHP ve HDP’ye verilen aleni destek. İki, Gülen medyasının gazete ve televizyonlarında insafsızca yürütülen kin ve nefretle beslenen muhalefet anlayışı...

Fethullah Gülen; Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a Ebu Cehil göndermesi yaptıktan sonra başka ne olabilirdi?"