YAZARLAR

Ekmek İsrafına Son

TAFED Desteğiyle Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası Amacına Ulaşıyor

Merhabalar,

TAFED Başkanı Zeki Açıköz önderliğinde büyük bir özveri, istekve gayretle hayata geçirilen “Ekmeğini, emeğini koru” kampanyasıekmek israfını önlemek amacıyla TAFED’in projeye desteğiyle hayatageçirildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Toprak MahsulleriOfisi (TMO) Genel Müdürlüğü’ne böyle bir projeyi başarıylayürüttüğü için teşekkür eden Zeki Açıköz, TAFED olarak her zamansosyal sorumluluk bilinci olan, toplumu doğru yönde birleştirici,ülkemiz için önemi olan değerli projeler için gerek şahsım gereksemeslektaşlarım üzerimize düşen ve yapılması gereken ne varsa herzaman desteğe hazırız. Ülkemizin değerlerine sahip çıkmaktan onurduyacağımızı bilmenizi isterim.  

       

Bu vesile ile Ekmek israfını önleme kampanyasında bizleri yalnızbırakmayan meslektaşlarımıza, kamuoyuna, emeği geçen başta KorayUsta, Satılmış Usta, SDS organizasyon Bülent Bey, Siyah beyazFotoğraf stüdyosu Bülent Bey olmak üzere herkese şükranlarımıiletirim.

          

Ekmeğine sahip çıkan bir toplum anlayışına örnek ve öncü olmak,bayat ekmeklerimizi değerlendirmek, israfı önlemek bizler için sonderece önemlidir. TAFED olarak başta ülkemizde olmak üzere tümdünyada böylesine önemli proje ve kampanyalara her zaman destekverdik ve vermeye devam edeceğiz.

         

Alın terimiz, sofralarımızın vazgeçilmezi, el emeği göznurumuz ekmeğimize sahip çıkıyoruz

 TAFED Desteğiyle

 Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası AmacınaUlaşıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) Genel Müdürlüğü ve Türkiye Aşçılar Federasyonu Desteğiyle ilk17 Ocak 2013 tarihinde başlatılan "Ekmek İsrafını Önleme Kampanyasına”TOBB İkiz Kulelerde bir tören düzenlendi. Törende TürkiyeAşçılar Federasyonu 1000 kişilik bayat ekmeklerden yapılan açıkbüfe ile destek verdi Törene, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, GıdaTarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Gümrük ve TicaretBakanı Hayati Yazıcı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Diyanet İşleriBaşkanı Mehmet Görmez, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel MüdürüMesut Köse ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçekkatıldı. 

         

Bakan Eker, kampanya ile toplumsal katılım sağlanması vefarkındalık yaratılması için hazırlanan Bayat ekmeğindeğerlendirilmesi için Türkiye Aşçılar Federasyonu'ncahazırlanan ilk tarif kitabının da dağıtılacağınıbildiren Eker, "İsraf belki kelime olarak bu işin ağır yükünü tarifetmekte hafif kalır diye belirtti.

           

Bu yıl aynı tarihlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığındaikincisi düzenlenen Törende Türkiye Aşçılar Federasyonu 600 kişilikBayat Ekmeklerden yapılan açık büfe ile destek verdi. TürkiyeAşçılar Federasyonu Başkanı Zeki Açıköz ve Ekibiyle hazırlananikinci kitap tören sonrası davetlilere dağıtıldı.

             

Bayat ekmeklerden elde edilen ürünlerin muhteşem sunumlarıdikkatleri çekerken, ekmek israfını önleme kampanyasıkatılımcıların ve kamuoyunun takdirini kazandı.

 

Yorumlar