HABER /  GÜNCEL

Ehliyeti olmadığı halde 21 kez trafik cezası yiyince şoke oldu!

SAKARYA'da yaşayan 21 yaşındaki Fatih Temel, ehliyeti olmadığı halde adına gelen 21 trafik cezasını görünce neye uğradığını şaşırdı.

Ehliyeti olmadığı halde 21 kez trafik cezası yiyince şoke oldu!

SAKARYA'nın Kaynarca ilçesinde ikamet eden 21 yaşındaki Fatih Temel, adına plaka almak için Kaynarca İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gitti. İddiaya göre, Fatih Temel'e daha önceden kullanılmış ikinci el bir plaka sıfır diye verildi. 2017 yılının çeşitli zamanlarında toplamda 21 HGS cezası bulunan 54 VL 083 plakasını adına alan genç gitmediği yerler yüzünden çarptırıldığı trafik cezaları karşısında adeta hayatının şokunu yaşadı. Cezaların yendiği tarihlerde ilçe dışına dahi çıkmadığını söyleyen Temel yaşadığı şok karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

"SAVCILIĞA ŞİKAYET DİLEKÇESİ VERECEĞİM": Yaşadığı olayla ilgili savcılığa şikayet dilekçesi vereceğini aktaran Temel, "Plakayı aldıktan sonra başıma bu olay geldi. Trafikten düşürülmüş plakaları millete sıfır plaka diye veriyorlar. İkinci el olsa bile herhangi bir bilgi vermiyorlar konuyla ilgili. Daha sonrasında vatandaşlar mağdur oluyor. Aldığım plaka ikinci el plakaymış bundan bilgim yoktu benim ve herhangi bir trafik polisi bilgi vermedi. Buradan ikinci el araç alacaklara ve sıfır plaka alacaklara sesleniyorum; ikinci el plaka almasınlar veya alacakları plakayı iyice sorgulasınlar. Belki geçmişe dair cezaları vardır veya farklı bir sıkıntısı vardır. Bunları göz önünde bulundursunlar. Ben bu tür sıkıntılar yaşadım, hiç gitmediğim yerler yüzünden trafik cezalarına çarptırıldım. Konuyla ilgili savcılığa şikayet dilekçesi vereceğim" diye konuştu.

Yorumlar 5 yorum