BIST 2.405
DOLAR 16,70
EURO 17,51
ALTIN 970,97
HABER /  GÜNCEL

Eğer ölmeseydi sevdiği kıza açılacaktı

Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın annesi, oğlunun ölmeseydi sevdiği kıza açılacağını söyledi.

Abone ol

ESKİŞEHİR'deki Gezi Parkı protestolarında dövülerek öldürülen üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz (52), oğluyla ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Anne Korkmaz pazartesi günü Kayseri'de görülen davada sanıklara oğlunun fotoğrafını göstererek, "Ona nasıl kıydınız?" diye sordu. Dava boyunca haziranda kaybettiği oğlunun fotoğrafını elinden bırakmayan anne Korkmaz'ın, 7 ayda 10 yıl birden yaşlandığı görüldü.

Habertürk sine konuşan anne Emel Korkmaz, hiç durmadan, aralıksız ağlıyor. Bir taraftan da kendi deyimiyle "Aliş'i"ni anlatıyor. Ali'den sonra yaşayamadığını, nefes alamadığını ifade ediyor acılı anne:

"ACI, HÜZÜN VE KEDERDEN BAŞKA BİR ŞEY HİSSETMİYORUM"

"O benim 19 yaşında küçücük Aliş'imdi. 4 çocuğumun en küçüğü, en nazlısıydı. Yaşadığım acıyı anlamak için bana bakın yeter. Acı, hüzün ve kederden başka bir şey hissetmiyorum. 7 aydır kapıdan dışarı adım atmak istemiyorum. Çünkü Ali'nin bu evde olduğunu hissediyorum. Odasına girince kokusu burnuma geliyor. Onun bedenini aldılar ama kokusunu alamadılar. Adını koluma yazdırdım. Boynumda da ismini taşıyorum. O benim bedenimde, canımda, ruhumda. Bana 'Yaşlandın' diyorlar ya. Aynaya bile bakmıyorum. Ama şimdi söyleyin ben yaşlanmayayım da kim yaşlansın?"

"SEVDİĞİ KIZA AÇILAMADAN ÖLDÜ"

Ali İsmail'in üniversiteden bir kıza sevdalı olduğunu ve açılamadan öldürüldüğünü söyleyen Emel Korkmaz, şöyle devam ediyor: "Sevdiği bir kız varmış, açılamamış. Arkadaşlarına 'Finallerden sonra açılacağım' demiş. Ama ömrü yetmedi. Lisedeyken bir kız arkadaşı vardı. Onun için bir hırka ve tişört almıştı. Araları açılınca vermedi. Bir gün odasına girdim. Kutunun içinde hediyeler duruyor. 'Oğlum bunları başka birine vereyim bari' dedim. Kabul etmedi. Kutuyu elimden aldı. 'Hayır anne, öyle kalsın. Kimseye verme' dedi. O kutu da öylece duruyor. Ömrüm oldukça da öyle duracak..."

"BİZ ONURLA YAŞAYACAĞIZ, ONLAR KATİL DAMGASIYLA"

Anne Korkmaz, mahkemede sanıklarla göz göze geldiği dakikalarda hissettiklerini ise şu ifadelerle aktardı: "Gözlerimi ayırmadan yüzlerine baktım. Ama onlar başlarını kaldırıp da yüzüme bakamadılar. Biz Ali İsmail gibi bir evladın onuruyla yaşayacağız ama onlar katil damgasıyla yaşayacaklar."

ALİ İSMAİL GİTTİ ALİ YUSUF GELDİ

Ali İsmail'in ağabeyi Gürkan Korkmaz, kardeşinin ölümünden sonra dünyaya gelen 3.5 aylık oğlu Ali Yusuf'u "Ali" diye seviyor. Korkmaz, kardeşinin yeğenini çok merak ettiğini de ifade ederek, "Ama maalesef onu göremedi" diye konuştu.

GEZİ İDDİANAMESİNİN AYRINTILARI

İstanbul'da Gezi Parkı eylemlerinde gözaltına alınan Taksim Dayanışması Sekreteryası Mücella Yapıcı ve Tabipler Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu'nun da aralarında bulunduğu 26 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamenin ayrıntıları ortaya çıktı.

İddianamede şüphelilerin, devletin güvenlik güçleri ile kamu görevlilerini düşman gibi lanse ettiği, terör örgütlerinin provokasyonlarına zemin hazırladığı kaydedildi. Şüphelilerin bir organize suç örgütü şeklinde hareket ettikleri iddia edildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Transseksüel sevgilisine bakın ne yaptı!
Transseksüel sevgilisine bakın ne yaptı!
Demet Akalın dediğini yaptı TIKLA GÖR
Demet Akalın dediğini yaptı TIKLA GÖR
Ne olduğunu asla tahmin edemezsiniz!
Ne olduğunu asla tahmin edemezsiniz!
Atatürk'ün tabancasını hala getiremedi
Atatürk'ün tabancasını hala getiremedi
Çuvalcı General Ankara'da! Niye geldi?
Çuvalcı General Ankara'da! Niye geldi?
Dr. House, gerçekten de hayat kurtardı
Dr. House, gerçekten de hayat kurtardı
Game of Thrones'un güzeli kapak oldu
Game of Thrones'un güzeli kapak oldu
Mısır'da onun kukla gösterisi popüler oldu
Mısır'da onun kukla gösterisi popüler oldu
'Bir Osmanlı Ailesinde Temsil, Kimlik, Hafıza'
'Bir Osmanlı Ailesinde Temsil, Kimlik, Hafıza'
Erdoğan'ın cebindeki gizli plan! Boşuna gitmemiş!
Erdoğan'ın cebindeki gizli plan! Boşuna gitmemiş!