YAZARLAR

Ege-Akdeniz, Pamfilya, Likya Turu

Ege-Akdeniz Turlarında denize girmeye, antik kentlerde fotoğraf çekmeye ve daha birçok güzelliğe bu turlara katılarak sizde ortak olabilirsiniz.

Merhabalar,

Yaz tatili boyunca en çok ilgi gören kültür turu programlarınısizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Ege-Akdeniz sahillerini köşebucak gezen, antik kentler, birbirinden özel plajlar, Akdenizgeceleri, eğlence ve Ege-Akdeniz mutfağının lezzetleriyle birzeytin dalı, beyaz bir güvercin, yıldızların denize dokunduğu birgece ve sabahın ilk ışıklarında pırıl pırıl parlayan bir doğa dauçsuz bucaksız kesif.

      

Özgürlük  ve dostluğun tadında Ege-Akdeniz Turu, İoniaTuru, Karya Turu, Likya Turu, Pamfilya Turu diye Ege-AkdenizBölgesinin eski dönemlerdeki antik yerleşim bölgelerininisimleriyle anılan bu keyifli turlar Antalya, Fethiye, Marmaris,Bodrum, Kuşadası ve bu haritadaki ilginç gezi duraklarındatatilciyle buluşuyor.  

      

Ege-Akdeniz Turlarında denize girmeye, antik kentlerde fotoğrafçekmeye ve daha birçok güzelliğe bu turlara katılarak sizde ortakolabilirsiniz. İşte O turlar;

      

Likya - Karya Turu

8 gece 9 gün 6 gece otel konaklamalı program, tekne turlarınısevenler için ideal bir seyahat alternatifi. Bursa, Balıkesir,İzmir güzergâhında seyreden yolculuk, Marmaris’in en ucu olan Eskive Yeni Datça gezileriyle devam ediyor. Can Yücel’in evine yapılanziyaretle anlamlanan ve yüzmek için verilen bir molayla ferahlananprogram daha sonra Akyaka, Gökova, Marmaris, Dalyan, Ölüdeniz,Fethiye, Kelebekler Vadisi, Kayaköy, Saklıkent, Yakaparkziyaretleriyle sürüyor.

       

Program 6 tekne gezisinin yanı sıra, su sporları, yürüyüş gibietkinlikler de içeriyor. Dünyanın en zengin arkeolojikbölgelerinden birinde yapacağınız antik şehir keşifleri isecabası...

      

Ege Akdeniz Turu

Ege ve Akdeniz’in en güzel plajlarında yüzmek, maviye ve yeşiledoymak mı istiyorsunuz? O zaman tercih etmeniz gereken tur belli. 6farklı tekne turu, yüzme molaları, bir göl iki şelale gezisi,Köprülü Kanyon’da rafting yapma imkanı... Bütün bunların bir aradabulunduğu turun güzergahı ise Ege-Akdeniz.

      

9 gece 10 gün süren 7 gece otel konaklaması olan tur programınındurakları arasında Selçuk, Kuşadası, Şirince, Efes, Didim, Bodrum,Gökova, Marmaris, Dalyan, Ölüdeniz, Fethiye, Saklıkent ve Antalyabulunuyor.

Antik kentleri, şelaleleri, doğal ve tarihi güzellikleri yaşatanve tanıtan tur programı özellikle yaz ayları için kaçırılmayacakbir fırsat gibi görünüyor.

     

Pamfilya Turu

Kültür, tarih ve doğal güzellikler ile iç içe 8 gün geçirmekisteyenlerin başlıca tercihleri arasında yer alan programlardanbiri de Pamfilya turu. 7 gece 8 gün süren programda 5 geceAntalya’da otel konaklaması yapılıyor.

     

Kütahya – Afyon güzergahından Antalya’ya ulaşan otobüsten sonradoğruca denize açılıyor program. Üçağız Köyü’nden Kekova Tekne Turuile denize kavuşuyorsunuz hemen. 8 gün boyunca çeşitli koylardayapılan tekne turları, antik kentleri, tarihi ve doğal güzelliklerive bölgenin diğer plajlarını gezerek zamanın nasıl geçtiğiniunutuyorsunuz.

 

Tabi gece hayatının tadına bakmayı da ihmal etmiyorsunuz.

      

Bavulunuzun olmazsa olmazları:

Mevsime uygun ve rahat kıyafetler (Organik pamuklu terletmeyentişörtler ve gömlekler )

 Yağmurluk (kolay katlanıp, yer kaplamayan)

 Zemine uygun, gün boyu ayakları rahatsız etmeyecekayakkabılar ( Outdoor ayakkabıları )

 Anti-Bakteriyel, terletmeyen çoraplar

Terlik ya da sandelet

Şapka ( Climal özellikli )

 Fotoğraf makinesi, Kamera, şarj aleti yedek hafıza kartıve pil ( çoğu yerde  bulunması zor olabilir )

               

 Mp3 çalar

 Ufak bir not defteri ve kalem

 Polarize güneş gözlüğü

Güneşten korunmak için güneş kremleri (6 faktör ve üstü)bronzlaşmak için de bronzlaştırıcı kaliteli kremler

Sivrisinek ve haşerelerden korunmak için sprey ve kremler

Mağara, şelale , kanyon yürüyüşleri için kauçuk kaygan ve sertzemine uygun hafif ayakkabılar

Mayo ve şort mümkünse yedekleriyle

Antik kent ve ören yerlerini gezerken kendinizi iyi hissetmenizisağlayacak bölgenin simgelerini taşıyan baskılı tişörtler (kendinizi oraya ait hissedebilirsiniz )

Havlu (hafif, yer kaplamayan)

Gerektiği an kullanabileceğiniz ilaçlarınız


Yeni bir tatil yazısında buluşmak üzere tatil tadındakalın.

 

Yorumlar