HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Efsnae oyun konsolu Atari Retro Handheld'i satışa sunuyor

Ataribox adındaki modern oyun konsolu ile oldukça meşgul olan bir dönemin efsane oyun konsolu Atari, retro bir konsol piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Atari Retro Handheld adını alan konsol Atari 2600 modelinden elbette oldukça farklı ancak klasik çizgilerini bozmamaya çalışmış. Kenarlar ve alt kısım ahşap havası vermeyi amaçlıyor. 2.4 inçlik ekranın çevresine kontrol tuşları yerleştirilmiş.

Konsolun yanında bir de joystick yer alıyor. Yine retro tasarımı koruyan joystick’in tuşlarının oldukça hassas olduğu ifade ediliyor. Ayrıca HDMI adaptörü ile A/V çıkışından televizyona bağlamak da mümkün.

Böylece hem elde hem de harici ekranda oynanan bir konsol ortaya çıkmış oluyor. Yani Nintendo Switch konsolunun retro hali diyebiliriz.

Atari yeni konsolu için 50 oyunluk bir liste hazırlamış. Asteroids, Pong, Centipede, Missile Command, Breakout, Millipede, Submarine Commander bunlar arasında. Ne yazık ki oyunları arttırma imkânı sunulmuyor.

Atari Retro Handheld konsolu 45$ fiyat etiketine sahip. Joystick ise 30$ seviyesinde. Satışlar 26 Ekim itibariyle başlayacak.

ÖNCEKİ HABERLER
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay gizlice evlendi! Genç eşi kim? Nikah geçersiz mi?
Başak Güröz kimdir kaç yaşında Gurur Aydoğan'ın nişanlısı
Obsesif kompulsif bozukluk nedir tedavi yöntemleri nelerdir?
At bu hale getirdi!
Mi Mix 3 bomba gibi geliyor! İşte bilgileri sızdırılan Xiaomi'nin yeni telefon modeli
Ehliyetsiz araç kullanmak 2020 cezası kaç para oldu?
Yorumlar