BIST 1.325
DOLAR 7,85
EURO 9,52
ALTIN 462,49
HABER /  POLİTİKA

Efkan Ala neden gitti Erdoğan'ın flaş sözleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün görevinden istifa eden Efkan Ala ile ilgili soruları cevapladı. Erdoğan, Ala'nın başka makamlarda değerlendirilebileceğini söyledi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Efkan Ala'nın istifasıyla ilgili soruları cevapladı. Erdoğan, Ala konusunda herhangi bir sıkıntı söz konusu olmadığını söylerken olumsuz bir ifade kullanmalarının ise kendileri için "haddimiz değil" yorumunda bulundu.

Erdoğan, önceki gün İçişleri Bakanlığı görevinden istifa eden Efkan Ala için konuştu. Erdoğan, "Ne Efkan Ala kardeşimizde bir sıkıntı söz konusudur, ne de ona yönelik herhangi bir olumsuzluğu söylemeye ne sayın Başbakan'ın ne de benim söylemek haddimize değildir. Bunlar bizim dava arkadaşımızdır." değerlendirmesini yaptı.

İşte Erdoğan'ın o sözleri:

-"Ortaya sunmuş olduğu tezler haklı. Sayın Efkan Ala bu süreç içerisinde istifasını vermek suretiyle değişim yapıldı.

-Ne Efkan Ala kardeşimizde bir sıkıntı söz konusudur, ne de ona yönelik herhangi bir olumsuzluğu söylemeye ne sayın Başbakan'ın ne de benim söylemek haddimize değildir.

-Bunlar bizim dava arkadaşımızdır.

-Bu yolculuk esnasında performans kaybı diyebilirsiniz, başka bir şey diyebilirsiniz. Aradan bir müddet geçer farklı bakanlıklarda da olur."

ÖNCEKİ HABERLER
Kulisler karıştı! Efkan Ala'dan sonra Hakan Fidan'da...
2 yıl sonra çözüldü meğer generalin çantasındaymış
Muğla'da travestinin şüpheli ölümü
Teslim olan PYD'li her şeyi itiraf etti
ABD'den YPG'ye soğuk duş Menbiç'in kontrolü
Mesai saatleri değişti mi İstanbul memur mesai saatleri çizelgesi
Yorumlar 7 yorum