BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

e bordro Şubat 2018 maaş sorgulama ekranı

Maliye Bakanlığı tarafından hizmete sunulan e-bordro görüntüleme sistemi erişime açıldı. Memurlar ve kamu çalışanları www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama adresinden T.C şifreniz ve memuruiyet sicil numaranız ile 2018 Şubat ayı maaş bordrolarını sorgulayabilirler. E bordro sistemininden 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilir. Peki e bordro sistemine nasıl giriş yapılır, e bordro sistemine üye olmak gerekiyor mu?

Abone ol

Şubat ayı maaş bordrosu sogulama ekranı Maliye Bakanlığı internet sayfasında erişime açıldı. Binlerce memur ve kamu görevlisi Şubat ayı maaşını görmek için  Maliye Bakanlığı'nın e bordro uygulamasını kulanıyor.. E devlet şifresi ile giriş yapılan e bordro sayfası maaş dökümü bilgilerine www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama adresinden kolayca ulaşabilirsiniz. r. E bordro sistemininden 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilliyor. 4(C'li çalışanlar bu uygulamadan yararlanamıyor.

ŞUBAT AYI MAAŞ BORDROSU: "Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti" devlet memurlarının kendilerine ait bordroları listeleyip bordro detaylarını görüntüleyebildikleri bir hizmettir. E-Bordro sisteminden sadece 2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilir. 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamaz.

ŞUBAT AYI MAAŞ BORDROSU İÇİN TIKLAYIN

E BORDRO SORGULAMA NASIL YAPILIR: Öncelikle www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama linki üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekir. E-Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra E-Bordro sorgulama sayfası üzerinden ilk adım olarak 'Yıl Seçiniz' butonunu kullanarak görüntülemek istediğiniz yılı seçin.

MALİYE BAKANLIĞI E BORDRO UYARISI: Maliye Bakanlığının 02.07.2015 tarihli Genelgesi uyarınca Maaş Bordroları 01 Eylül 2015 tarihinden itibaren yalnızca e-devlet kapısından alınabilmektedir. (https://www.turkiye.gov.tr/) Söz konusu Genelge nedeniyle bu tarihten itibaren Mutemetliklerden maaş bordrosu verilememektedir.

Not: İş Bankasında interaktif hesabı bulunanlar e-devlet şifreleri olmadan da interaktif hesaplarına giriş yaptıktan sonra e-devlet linkine tıklayarak e-devlet kapısına geçiş yapabilirler.

BARKODLU BORDRO YAZDIRMAK İÇİN; PTT’den alacağınız e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresindeki e-Bordro Sorgulama sayfasına giriş yapınız.
Giriş ekranından bordro almak istediğiniz ay ve yılı seçerek maaş bordronuzu görüntüleyiniz.
Bordronuzu görüntüledikten sonra, bordro ekranının sağ üstündeki [Bordro Görüntüle (Pdf)] tuşuna basınız
Yeni açılan ekrandaki [Barkodlu Belge Oluştur] tuşuna basınız.
Yeni açılan ekrandaki bilgilendirme metnini okuyup kabul ediniz.
Yeni açılan ekrandaki [Dosya İndir] butonuna basarak bordronuzu bilgisayarınıza indiriniz.
İndirdiğiniz barkodlu belgeyi yazdırınız.

ÖNCEKİ HABERLER
Bugün neden sevgililer günü 14 Şubat'ın şaşırtan tarihçesi
Ve ABD kabul etti! Bomba YPG raporu!
İstanbul'da 10 ilçede PKK operasyonu
A101 15 Şubat aktüel ürünler neler yok ki! İşte yeni indirim listesi
'Aşk basit insani hazlarla açıklanabilecek bir mefhum değil'
CHP kurultaya gidiyor! Kılıçdaroğlu'ndan Başbuğ'a destek!
İkinci el otomobil Resmi Gazete 14 Şubat yeni düzenleme şartları
İlker Başbuğ Erdoğan ve Bahçeli'ye yanıt verdi
Akbank personel alım ilanı şartlar-Şubat 2018
Profesör Emin Ersoy kimdir? Yerli doktor Nowzaradan
Yorumlar 1 yorum