HABER /  GÜNCEL

Düzce’den Diyarbakırlı annelere destek

Diyarbakır'da çocukları PKK tarafından kaçırılan annelerin HDP İl Binası'nda başlattıkları eyleme Düzce'den destek geldi.

DİYARBAKIR’da, HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan annelere Düzcelilerden destek geldi. Annelerin yanında olduklarını söyleyen Düzceliler, dualar okudu.

Çocukları dağa kaçırılan annelerinin HDP İl Başkanlığı binası önünde başlattığı oturma eylemi devam ederken, Düzce’den de destek geldi. Düzce Anıtpark’ta toplanan sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar Diyarbakırlı annelerin yanında olduklarını söyledi. Grup adına konuşan Mehmet Ali Çelik, Diyarbakırlı annelerin yanında olduklarını ifade ederek, "Düzce’den onlara kucak dolusu sevgiler gönderiyoruz. Düzceliler olarak ailelerimizle birlikte buraya gelirken mahsulümüz olan fındığı da buraya getirdik. Kendilerine dua haricinde buradan gıda olsun, güçleri artsın, yaptıkları eyleme değer katsın manasıyla onlara fındık da göndereceğiz. Biz hem kalben hem de fiilen yanlarındayız. Canı gönülden kendilerini destekliyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından alanda toplananlar Diyarbakırlı anneler için dualar okudu. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Milli boksör Büşra Işıldar Avrupa şampiyonu
Şenol Güneş, Andorra maçına göre 5 değişiklik yaptı!
İspanya'da erken seçim ihtimali artıyor
Ronaldo'nun maaşı, Serie A futbolcularını üçe katladı
Devlet Bahçeli'den ABD ve güvenli bölge mesajı
3600 ek gösterge son durum Meclis'ten geçti mi?
Yorumlar