HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Dünyaca ünlü piyanist Hewitt İstanbul'da konser verecek

Kanadalı piyanist Angela Hewitt "İstanbul Resitalleri" kapsamında 12 Şubat'ta Sakıp Sabancı Müzise the Seed'de hayranlarıyla buluşacak.

Abone ol

Dünyaca ünlü Kanadalı piyanist Angela Hewitt, İstanbul'da konser verecek.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Kanadalı piyanist Hewitt, "İstanbul Resitalleri" kapsamında 12 Şubat'ta Sakıp Sabancı Müzise the Seed'de, Schubert, Haydn, Bach ve Beethoven gibi ünlü bestekarların eserlerini seslendirecek.  

Basında hakkında yer alan yazılarda, New York Times'ta "Aklındaki ve kalbindekileri parmaklarının ucunda anında birleştirebilen ender müzisyenlerden biri", The Guardian'da "Çağımızın en önde gelen Bach piyanisti" ifadeleri kullanılan Hewitt'in, Kanada Kraliyet Cemiyeti üyeliğinin yanı sıra, İngiliz Kraliyet Nişanı (OBE) ve Kanada Devlet Nişanı (OC) bulunuyor.

ANGELA HEWİTT

Bugüne kadar yayınlanmış 30'dan fazla albümü bulunan Hewitt'in, "Bach Konçertoları" albümü Amerikan Billboard listelerine girdi. Sanatçının, 2005'te tamamlanan ve Bach'ın başlıca piyano eserlerini kaydettiği 11 yıllık projesi için The Sunday Times "Çağımızın gurur duyulacak kayıtlarından biri" diye yazdı. 2011'de Hewitt'in Mozart'ın tüm konçertolarını kaydetmek üzere başladığı maratonun ilk CD'si yayınlandı. Ünlü piyanistin 2012'de Debussy'nin solo piyano için yapıtlarından oluşan albümünü, aynı yıl temmuz ayında Schumann'ın eserlerini kaydettiği ikinci albümü takip etti. Hewitt'in Bach "Füg Sanatı" adını taşıyan son albümü ise 2014'te yayınlandı.

Kanadalı piyanist, 2006 yılında Gramophone Ödülleri'nde "Yılın Sanatçısı", 2010 MIDEM Classical Award'dan "Yılın Enstrümantalisti" ödüllerini aldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Diyanet fetvayı verdi! Altın günü caiz midir?
Kısmetse Olur Hazal Atabek kimdir ilk günden büyük şok!
Kürt işadamı bunları Diyarbakır'daki polislere gönderdi
Hüseyin Çelik'ten her satırı olay Bülent Arınç yazısı!
İsmailağa cemaatinden flaş yıkım açıklaması
Recep ayı orucu nasıl tutulur Recep ayı bilinmeyen faziletleri
Yorumlar