HABER /  DÜNYA

Düğün konvoyuna binlerce euro ceza şikayet yağdı

Geçtiğimi yıllarda Belçika'da büyük tartışma yaratan ve yargıya intikal eden "Türkiye usulü düğün konvoyu" Hollanda'nın Lahey kentinde de kendini gösterdi. Trafik kurallarını ihlal eden konvoydakiler yerel halkında endişe yaşamasına neden oldu.

BBC'den Yusuf Özkan'ın haberine göre Hollanda'nın en sakin kentlerinden biri olan Lahey'deki Willem Witsenplein'da oturanlar, pazar sabahı klakson sesi ve Türkiye usulü düğün konvoyu ile güne başladılar. Bir çok kişi 112'yi arayarak, "gürültü, trafik ihlali, pencereden sarkma ve gereksiz yere sol şeridi ihlal etme" gibi şikayetlerde bulundu.

Konvoy, polis ekipleri tarafından Wassenaar kasabası yakınlarında kesildi. En az 15 araçtan oluşan konvoydaki bütün sürücülere,ceza kesildi. Polis her sürücüye hem kırmızı ışıkta geçme hem de gereksiz yere sol şerit ihlali, hiç gereği yokken dörtlüleri yakma, zorunlu olmadığı halde korna çalma gibi suçlardan ayrı ayrı ceza yazdı.

DÜĞÜN PAHALIYA PATLADI
Yerel medyaya göre, oldukça masraflı olan düğün, konvoydakilere yazılan binlerce euroluk cezalar nedeniyle daha da pahalıya geldi. Hollanda'da, kırmızı ışıkta geçmenin cezası 230 euro. Öndeki aracı yakından takip etmek 280 euro, gereksiz yere sol şeridi ihlal etmek 140 euro, sağdan sollamak 230 euro, yayalara engel olmak 370, karşıdan gelen araca yol vermemek de 270 euro cezaya tabii.

‘ANLAYIŞLA KARŞLIYORUZ AMA...!
Lahey polisinin yaptığı açıklamadı insanların mutlu günlerinde güzel düğün fotoğrafı ve anısı elde etme çabalarını anlayışla karşıladıkları belirtilerek, "Ama bunu yaparken de trafik kurallarına uyulması gerektiğini unutmayın" dendi.

Belçika'da Türkler otobanda ‘misket’ oynarsa...

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Soylu 'bu güne kadar sustum' deyip bombaladı...
Bomba iddia! Ribery’den TV yorumcusunu dövdü
Ece Şeçkin'in boyu kaç twitter'da Arda Kural'a ne yazdı?
Cemal Kaşıkçı'nın son sözleri ortaya çıktı
Bakan Fatih Dönmez açıkladı: 200 milyon dolarlık yatırım
İstanbul depreminde fay hattı üstündeki ilçeler hangisi 2020
Yorumlar 5 yorum