HABER /  GÜNCEL

Dr. Savaş'tan Türkiye'yi korkutan koronavirüs tahmini

Toplum Sağlığı-Genombilim Uzmanı Dr. Serdar Savaş, Türkiye'nin koronavirüs tablosunu değerlendirdi. En iyi ihtimalle 5 bin kişinin koronavirüsten hayatını kaybedeceğini ileri süren Savaş, bu rakamın 20 bine kadar çıkabileceğini iddia etti.

Abone ol

Toplum Sağlığı-Genombilim Uzmanı Dr. Serdar Savaş, koronavirüste Türkiye'nin kaybının en az 20 bin olacağını ileri sürdü. Savaş kayıpların zirve sonrasında iki ay içerisinde yaşanabileceğini söyledi.

Serdar Savaş, Halk TV'de katıldığı programda Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinin iyi başladığını; ancak aynı başarıyı gösteremediğini söyledi. Kademeli sokağa çıkma yasağının mutlaka uygulanması gerektiğini belirten Savaş, virüsle mücadelede her saatin çok önemli hale geldiğini kaydetti.

"En az 20 bin kayıp olabilir"

Gazeteci İsmail Saymaz'ın da program konuğu olarak katıldığı programda Türkiye'nin koronavirüs tablosu değerlendirildi. Saymaz'ın zirve noktasında kaybımız kaç olur sorusuna Savaş, rakamların böyle gitmesi halinde "20 binden az olmaz" sözleriyle cevap verdi. Kayıpların bir kaç ay içerisinde gerçekleşebileceğini belirten Savaş, tüm önlemlerin alınması halinde de ölüm vakalarının 5 bin civarında olacağını ileri sürdü.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
THY seferlerini 1 Mayıs'a kadar durdurdu
Altının kilogramı 340 bin 500 liraya yükseldi
Ücretli öğretmenler ek ders ücreti alacak mı? Bakan Berat Albayrak açıkladı
Adana koronavirüs vaka sayısı! Kayseri'de yüzü geçti Osmaniye ve Karaman sayısı
Cristiano Ronaldo karantinada Kuran-ı Kerim okumaya başladı
1 Haziran'dan itibaren piknik yapmak serbest mi oldu?
Yorumlar 26 yorum