HABER /  EKONOMİ

Dolara karşı bir hamle de TMSF'den!

Dolara karşı farklı kurumlardan hamleler gelirken bir hamle de TMSF yaptı. Fon, 1,6 milyarlık dolarını Türk Lirasına çevirme kararı aldı.

Abone ol

TMSF, haziran ayı içerisinde toplamda yaklaşık 1,6 milyar liraya karşılık gelen döviz cinsinden mevduatını Türk lirasına çevireceğini bildirdi.

Konu ile ilgili TMSF'den yapılan açıklamada şöyle denildi: "Türkiye ekonomisinde istikrarın korunması ve belirlenen makro ekonomik hedeflere daha sağlam adımlarla ulaşılabilmesi için, ülke parasına duyulan güven büyük önem arzetmektedir. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan dalgalanmaların ekonomik bir temelinin olmadığı düşünülmektedir.

1.6 MİLYAR TL'YE DENK GELİYOR

Ülkemizin finansal istikrarına katkı yapan en önemli ve öncü kurumlardan biri olan TMSF, bu bilinçle ve Türk Lirasına duyduğu güvenin de etkisiyle, bankalarda bulunan mevduat sigortacılığı rezervi içerisindeki döviz cinsinden varlıklarını Türk Lirasına çevirme kararı almıştır.

Alınan karar kapsamında Kurumumuz, Haziran ayı içerisinde toplamda yaklaşık 1,6 milyar TL’ye karşılık gelen Döviz cinsinden mevduatını Türk Lirasına çevirecektir."

ÖNCEKİ HABERLER
Aydın Doğan Demirören'in vefatı için ne dedi
Bayram ikramiyesi 1000 lira alamayan emekliler kimler?
Erdoğan Demirören'in vefatı sonrası taziye mesajı
Demirtaş'tan HDP için dikkat çeken sözler: Yetersizler
Erdal İnönü'nün karısı Sevinç İnönü açıkladı : Eşim FETÖ ile...
2020 KPSS ne zaman? 2020 KPSS lisans başvuru tarihleri ÖSYM takvimi
Yorumlar 2 yorum