HABER /  GÜNCEL

Doktor 'sizinle uğraşamam defolun' dedi rektor olaya el koydu

İki üniversite öğrencisi sahurda yumurtadan zehirlenip hastaneye gitti. İlk müdahalenin ardından evlerine dönen ancak daha sonra bir kez daha rahatsızlanan öğrenciler tekrar acil servise gitti. Görevli doktor B.A., 'Sizinle uğraşamam, defolun gidin' dedi. Yere yığılan gençlerin fotoğrafları sosyal medyadan paylaşılınca rektör olaya el koydu.

Doktor 'sizinle uğraşamam defolun' dedi rektor olaya el koydu

Kusma ve ishal şikâyetleri ile 21 Mayıs günü Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne giden Hukuk Fakültesi öğrencisi Fatih Adnan Öztürk ve ev arkadaşı Radyo Sinema Televizyon bölümü öğrencisi Eren Karayaka ilk müdahalenin ardından evlerine döndü. 2 arkadaş yarım saat içinde 3 kez daha kusunca arkadaşları tarafından tekrar hastaneye getirildi.

"SİZİNLE UĞRAŞAMAM DEFOLUN GİDİN"
İddiaya göre acil serviste görevli doktor yapabileceği bir şey olmadığını söyleyip gençleri hastaneden çıkardı.

ÜÇÜNCÜ KEZ HASTANEYE GELDİLER
Şikâyetlerinin sürmesi üzerine üçüncü kez getirildikleri hastanede görevli doktor B.A., “Sizinle uğraşamam defolun gidin” dedi. Çıkışta çimlere yığılan 2 gencin fotoğraflarını arkadaşları sosyal medyadan paylaştı.

Gazete Habertürk'ten Meltem Samanacı'nın haberine göre olayı gören Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, öğrencilere “Hastaneye gidin sizinle ilgilenecekler” dedi. Öğrencilerin sahurda yedikleri yumurtadan zehirlendikleri öğrenildi. 2 öğrenci, acil servis doktorunu üniversite yönetimine şikâyet etti.

Yorumlar 7 yorum