BIST 1.431
DOLAR 8,51
EURO 10,31
ALTIN 508,78
HABER /  GÜNCEL

Diyanet'in kurban satış fiyatları belli oldu? Yurt içi ne kadar?

2018 kurbanlık fiyatları yavaş yavaş ortaya çıkarken Diyanet vekaleten kurban kesimi fiyatlarını duyurdu. Buna göre yurt içinde kurban kesimin fiyatı 850 lira olurken yurt dışında bu rakam daha düşük.

Abone ol

KURBAN Bayramı yaklaşırken vekaletle kurban kesme fiyatları da belli olmaya başladı. Vekaletle kurban kesme fiyatlarını ilk açıklayan Diyanet İşleri Başkanlığı oldu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 2018 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini duyurdu...

Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Merkezi'nde düzenlenen "2018 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu" tanıtım toplantısında, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı'nın, vatandaşın keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla 1993'den beri vekaletle kurban kesim programını gerçekleştirdiğini söyledi.

Kesim yerleri : Erbaş, "Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş" temasıyla düzenlenen program kapsamında, yurt içinde 280 kesim bölgesinde, yurt dışında ise 145 ülkenin 436 bölgesinde Başkanlığın, TDV görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesim ve dağıtım gerçekleştirileceğini anlattı.

2018 Diyanet kurban fiyatı yurt içi ve yurt dışı : Diyanetin kurban kesim fiyatlarını da Erbaş şöyle duyurdu:
'TDV tarafından bu yıl belirlenen vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini açıklıyoruz. Yurt içi kurban bedeli 850 lira, yurt dışı kurban bedeli ise 625 lira olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımız, diyanetvakfi.org.tr ve 'bagis.diyanetvakfi.org.tr' adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp, kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir. Vatandaşlarımız ayrıca '0312 416 90 00' numaralı çağrı merkezini arayarak kurban vekaleti hakkında detaylı bilgi alabilir."

Kurbanlar kime dağıtılıyor : Vekaletle kurban kesim programının, Türkiye'de müftülükler, yurt dışında da büyükelçilikler, müşavirlikler, ataşelikler, koordinatörlükler ve ilgili ülkelerdeki dini idareler ve yerel kuruluşlarla işbirliği içerisinde yürütüldüğüne işaret eden Erbaş, şöyle konuştu:

"Yeryüzünde iyilik hakim olana kadar durmaksızın çalışmayı şiar edinen vakfımız, kestiği kurbanları yurt içinde ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur'an kurslarına ve öğrenci yurtlarına ulaştırmaktadır. Yurt dışında ise öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika'dan başlamak üzere, Orta Asya'dan Balkanlar'a, Kafkasya'dan Uzak Doğu ve Latin Amerika'ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada mazlum kardeşlerimize kurban dağıtımı yapılmaktadır."

Vekaleten kurban kesimi nasıl : Ali Erbaş, TDV'nin 25 yıllık tecrübesi, deneyimli kadrosu, üstlendiği ulvi emanetin bilinci ve asla suistimale müsaade etmeyen disipliniyle vekaletle kurban kesimi konusunda öncü ve örnek olduğunu ifade ederek, "Bugüne kadar 1 milyon 364 bin 158 hisse kurbanın kesim ve dağıtımı vakfımız tarafından gerçekleştirilmiştir. Vekaleti alınan kurbanlar, vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunmak suretiyle bizzat Başkanlığımız ve Vakfımız görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesilmektedir." diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Tarım Bakanı Pakdemirli, Turkcell'den istifa etti
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Trump'la cinsel ilişiki itirafı olay olmuştu! Başı fena halde belada
İşte 'casusluk' suçlamasının nedeni! İsrail'e ne sattı?..
Migren neden olur?
Her satırı bomba ihanet davası! Çıplak fotoğraflar yasak aşkı ifşa etti
3600 ek gösterge sonrası memur-polis-hemşire maaşları listesi
İBB Başkanı Mevlüt Uysal 'Darbeyi püskürttük ama işimiz bitmedi'
Bursluluk sonuçları ne zaman açıklanacak İOKBS MEB ekranı
Bayburt merkezli uyuşturucu operasyonu
Yorumlar 3 yorum