BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29
HABER /  GÜNCEL

Dışişleri Bakanlığı'ndan çok sert açıklama

Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK/YPG'nin, DEAŞ ile yaptığı anlaşmanın kabul edilemez olduğunu duyurdu. Açıklamada terör örgütlerinin aralarındaki anlaşmaya ilişkin ABD'den gelen açıklamaya ise tepki gösterildi.

Abone ol

Türkiye'den ABD Savunma Bakanlığı'nın açıklamalarına tepki! Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü PYD/YPG'nin DEAŞ mensuplarının Rakka'dan tahliyesiyle ilgili iki örgüt arasındaki anlaşmaya ilişkin "son derece vahim ve ibret verici" değerlendirmesinde bulundu. 

Rakka'da iki terör örgütünün aralarında yaptığı anlaşmaya Dışişleri Bakanlığı tepki gösterdi. Bakanlık, ABD Savunma Bakanlığı Sözcülerinin anlaşmaya ilişkin yorumlarını ise "esef duyulmuştur" sözleriyle değerlendirdi. İşte o açıklama:

“Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG’nin güdümündeki sözde ‘Suriye Demokratik Güçleri’nin, Rakka’nın DEAŞ terör örgütünden temizlenmesine yönelik harekat sürerken DEAŞ’la anlaşarak, çok sayıda DEAŞ teröristini Rakka’dan tahliye etmesi, son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir. Her vesileyle vurguladığımız gibi, PYD/YPG’nin Suriye’deki amacı DEAŞ’e karşı mücadele etmek değil, sahada gayrimeşru oldu bittiler yaratmak, toprak işgal etmek ve buralarda demografik yapıyı değiştirmektir. Söz konusu anlaşma, bir terör örgütüyle mücadelenin başka bir terör örgütüyle yürütülmesi halinde bu terör örgütlerinin eninde sonunda birbiriyle işbirliğine gideceği gerçeğinin yeni bir örneği olmuştur. DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu ve ABD Savunma Bakanlığı Sözcüleri tarafından konu hakkında yapılan açıklamalarda, söz konusu anlaşmanın varlığının inkar edilmemesinden, tersine bu anlaşmaya ‘saygı duyulduğunun’ görülmesinden de esef duyulmuştur.”

Rusya'dan flaş iddia! "ABD'liler, DEAŞ’lıların..."

Başbakan'ı çıldırtan Rakka görüntüsü: Neler olmuş neler

ÖNCEKİ HABERLER
Ünlü iş adamı Elon Musk'a Türkiye dönüşü soğuk duş!
Saldırı hazırlığındaki teröristlere F-16 şoku!
ABD'den DEAŞ yöneticilerine operasyon
9 yıl kanserle savaşmıştı! Servis minibüsü hayattan kopardı
Onay verilen bu ilaç her şeyi değiştirebilir
Cuma selası ve ezan arasında okunan dua hangisi
Yorumlar 9 yorum