HABER /  GÜNCEL

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan flaş S-400 açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ''S-400 konusunda bir sorun yok, belki de bu hafta içinde imzalanacak." dedi. Çavuşoğlu, Rusya'nın Türkiye'de asker konuşlandıracağıyla ilgili olarak ''Bunun nerden çıktığını anlamak mümkün değil. Bu sadece teknik bir çalışmadır." ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Kudüs'ün Filistin'in başkenti olarak tanınması ve Rusya'dan alınacak S-400'lerle ilgili açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, ''S-400 konusunda bir sorun yok, belki de bu hafta içinde imzalanacak. Çavuşoğlu, Rusya'nın Türkiye'de asker konuşlandıracağıyla ilgili olarak ''Bunun nerden çıktığını anlamak mümkün değil. Bu sadece teknik bir çalışmadır." ifadelerini kullandı." ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"Başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin tanınması için her türlü çabayı sarf edeceğiz. Bugün Avrupa'da Filistin'i tanımak isteyen ülkeler olduğunu biliyoruz. Dünyada ciddi bir kararlılık var. Bunu başarmamız lazım. İİT zirvesinde bir kıvılcım daha yaktık. Aldığımız kararlar da Dışişleri Bakanları konseyinde de var, ortak deklarasyonda da var."

S-400'lerden önce Rusya'dan Türkiye'ye bomba talep!

''S-400'LER SORUN YOK BU HAFTA İÇERİSİNDE İMZALANACAK'': "S-400 konusunda bir sorun yok. Kredilendirme konusunda anlaşmaya varıldı. Sadece detaylar var. Tamamlandıktan sonra, belki de bu hafta içerisinde, imzalanacak. Nükleer santralin kurulmasında nasıl kendi teknisyenlerimizi, mühendislerimizi eğitiyorsak, aynı şekilde S-400'lerin kurulması ve kullanılması ile ilgili de askeri ve sivil personelimizi de yetiştireceğiz. Kurulurken, teknisyen ve mühendis ihtiyacı olursa Rusya'dan onlar da gelir, bu çalışmaları yapar ve döner. Asker olması gerekmez, sivil de olabilir. Bu Rusya'nın buraya asker konuşlandırması anlamına gelmez. Bunun nerden çıktığını anlamak mümkün değil. Bu sadece teknik bir çalışmadır."

"TRUMP'IN ALDIĞI YANLIŞ KARAR KONUSUNDA DA MALTA İLE GÖRÜŞLERİMİZ TAMAMEN ÖRTÜŞÜYOR": Malta'nın Ortadoğu konusunda Türkiye gibi düşündüğünü belirten Çavuşoğlu, "Ortadoğu konusunda Filistin-İsrail meselesinde en son ABD Başkanı Trump'ın aldığı yanlış karar konusunda da Malta ile görüşlerimiz tamamen örtüşüyor. Malta bağımsız Filistin Devletini tanıyan Avrupa ülkelerinden bir tanesidir" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
OHAL Komisyonu Başkanlığı'na getirilen isim belli oldu
Merkez Bankası'ndan flaş faiz kararı! Faizler ne oldu?
Adana'da yakılmış erkek cesedi bulundu
E devlet şifremi unuttum PTT yeni şifre nasıl alınır?
Hem suçlu hem güçlü! Hakan Yılmaz'ı dövme bahanesi komik
Cuma namazı kaç rekat nasıl kılınır cuma namaz kılınışı
Yorumlar 9 yorum