BIST 8.028
DOLAR 28,86
EURO 31,58
ALTIN 1.892,13
HABER /  MEDYA

Dilipak'tan inanılmaz İş Bankası isteği

Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak akıllara zarar bir yazıyla gündemde. İş Bankası'nın dini banka olmasını ve Diyanet'e verilmesini istedi.

Abone ol

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abrurrahman Dilipak akıllara zarar bir 'istekle' ortaya çıktı. Cumhuriyetin ilanı için 'darbe' diyen Abrurrahman Dilipak , İş Bankası talebiyle ise 'yok artık' dedirtti.

Akit yazarı Dilipak "Hilafet, Diyanet, İş Bankası' başlıklı bugünkü yazısında hilafetin laikliğe kurban edildiğini öne sürdü. Dilipak, hilafet özlemini aktarırken 'Hilafetin laikliğe kurban edildiği “Son darbe”nin üzerinden ise 91 yıl geçmiş' sözleriyle Cumhuriyetin ilanını 'darbe' olarak niteledi.

İŞ BANKASI FONLARI DİYANETE DEVREDİLSİN

İş Bankası'nda Hilafet fonu olduğunu öne süren Abdurrahman Dilipak, bankanın bu hisselerinin Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmesini istedi. İşte isteği;

"Hazinenin hakkı hazineye, Diyanet’in hakkı Diyanet’e.. Bana kalırsa, Diyanet’in anayasal statüde özerk bir dini kurum olarak, evrensel bir ümmet birliğinin kurucu önderliği misyonunu üstlenmesi gerekir. Aynı şekilde dini vakıflar ve din öğretimi ile, İş Bankası’nın hilafet fonundan aktarılan hisselerinin de nemaları ile birlikte Diyanet’e devri gerekir.. "

İŞ BANKASI İSLAM BANKASI OLSUN
Abdurrahman Dilipak 'ın İş Bankası ile ilgili 'rüyası' Diyanetle sınırlı değil. En büyük arzusunu da dile getiriyor ve şöyle diyor;
-"Yakın gelecekte bir gün İş Bankası’nın yapısının değiştirilerek ribadan arındırılıp, İslam Bankası’na dönüştürüleceğini düşünüyor ve bunun için dua ediyorum. (...) Belki Cumhurbaşkanlığı makamının bunu ele alıp, inceletmesi ve bu konunun gerekirse yeni bir yasa ile çözülmesi gerek. Yeni Türkiye’de, Yeni Anayasa yapılırken, bankası olan parti komedisine de bir son vermek gerek."