BIST 1.117
DOLAR 7,83
EURO 9,14
ALTIN 470,74
HABER /  GÜNCEL

DGS sonuçları açıklanıyor ÖSYM AİS öğrenci giriş sayfası

ÖSYM'nin sınavlarından biri olan DGS sınav sonuçları bugün erişime açıldı. 4 yıllık lisans programlarına dikey geçiş yapan öğrenciler bugün puanlarını öğrendi ve DGS tercih kılavuzu ile tercihlerini yapacak. DGS sınav sonuçları bugün saat 17.20'de ÖSYM AİS sayfasında erişime açıldı.

Abone ol

DGS sınav sonuçları açıklandı, sonuç sorgulama için ÖSYM sayfası erişime açıldı. ÖSYM sınav takvimin içerisinde yer alan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları, ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı bugün saat 17.20'de netleşti. İki yıllık üniversite programlarından mezun olan veya son sınıfta okuyan öğrenciler için kurumdan resmi açıklama geldi.

ÖSYM, Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) günlerdir heyecanla beklenen sonuçlarını, daha önceden ilan ettiği gibi 16 Ağustos'ta açıkladı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 21 Temmuz'da yapılan 2018-DGS Sınavı’nın değerlendirme işlemleri tamamlandı. Adaylar sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. İşte, DGS sonuç açıklama sayfası...

DGS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

İki yıl eğitim veren ön lisans bölümlerinden mezun vatandaşların girebildiği ve dört yıllık lisans programlarına geçiş imkânı sağlayan 2018 DGS'nin sonuçları açıklandı.

Bu yıl ilk kez 81 ilde yapılan sınavın sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte günlerdir beklenti içinde olan adaylar, kendi sınav sonuçlarını öğrenmek için araştırma yapmaya başladı. Söz konusu sınava katılım sağlayan kişiler, "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresine girerek T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle birlikte, sonuçlarını kontrol edebilir.

DGS NEDİR: Dikey Geçiş Sınavı (DGS), 2000 yılından bu zamana kadar meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından her yıl Temmuz ya da Ağustos ayında yapılmakta olan sınavdır.

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir kritik görüşme daha!
Oto tamircisi Rasim Küçük'ün F-35 paylaşımı olay oldu
2022 maaşı bayramdan önce ödenecek mi?
Şehit askerlerle ilgili kahreden gerçek! Adıyaman valiliği açıkladı
Bekçilik sınav yeri illere göre sınav yeri sorgulaması
Koronavirüse yenildi! Prof. Dr. Hasan Onat memleketinde toprağa verildi
Yorumlar 1 yorum