HABER /  DÜNYA

Deyrizor'da terör örgütleri PKK ile DEAŞ çatışıyor

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde DEAŞ'ın son kalesi konumundaki Heccin ilçe merkezini işgal ettikten sonra Buhatir belde merkezini de ele geçirdi.

SURİYE'nin Irak sınırına hakim Deyrizor ilinde YPG/PKK ile DEAŞ terör örgütleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. Deyrizor'daki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, terör örgütü YPG/PKK, Deyrizor'a bağlı ve DEAŞ'ın son kalesi Heccin ilçe merkezini önceki gün ele geçirmesinin ardından, ilçe merkezinin doğusundaki Buhatir belde merkezini de çatışmalar sonucu ele geçirdi.

BELDE MERKEZİNDE ŞİDDETLİ ÇATIŞMA... Belde merkezinin el değiştirmesinin ardından iki terör örgütü arasındaki çatışmalar Buhatir'in doğusundaki Buhasan belde merkezinde yoğunlaşırken, YPG/PKK'lı teröristler, Bağoz beldesine girerek bir kısmını işgal etti. DEAŞ, Deyrizor'da Şiife, Bağoz, Süse ve Buhasan beldeleri ile çevrelerindeki bazı köylerde varlığını sürdürüyor.

DEYRİZOR'DA SON DURUM... Terör örgütü YPG/PKK, ABD'nin desteğiyle Fırat Nehri'nin doğusunda Deyrizor'un doğu, batı ve kuzey kırsalındaki bölgeleri işgal etmişti. ABD'nin havadan, Fransa'nın karadan topçu atışlarıyla destek verdiği YPG/PKK, 11 Eylül'de DEAŞ'ı Deyrizor'dan tamamen çıkarmak için operasyon başlatmıştı. YPG/PKK, Suriye topraklarının yaklaşık üçte birini işgal ediyor. Deyrizor'un batı kısmında ise Beşşar Esed rejimi güçleri mevcut. 

ÖNCEKİ HABERLER
Eşi çakmakla yaktı kablo ile işkence yaptı bu sesi duyun
Vaiz maaşları 2019 zammı netleşti net kaç para oldu?
Etiyopya asıllı öğretmenden, MHP'ye üyelik başvurusu
Birleşmiş Milletler'den Yemen için son dakika acil toplantı!
Müezzin maaşı 2019'da ne kadar olacak güncel maaş bilgisi
2020 Ramazan ne zaman başlıyor başlangıcı hangi ay?
Yorumlar