BIST 2.980
DOLAR 17,94
EURO 18,26
ALTIN 1.017,56
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

Devlet Bahçeli'den ABD'ye sert mesajlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı mesajı yayınladı. Bahçeli, ABD'nin Türkiye'ye yönelik ekonomik saldırılarına değinerek "dost görünümlü mihrakların tuzaklarını akamete uğratacağız. " dedi.

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı mesajında güncel meselelere değindi. "Dost görünümlü mihrakların tuzaklarını akamete uğratacağız" diyen Bahçeli'nin mesajında "Türk İslam coğrafyasında zorbalıklara sessiz kalmayacağız. Vatanı kurban ettirmeyeceğiz milleti kurban etmeyeceğiz" ifadelerine yer verildi. İşte Bahçeli'nin bayam mesajı:

Kaos havarilerine ve kriz elçilerine şans tanımayacağız
Bayramlar kucaklaşma dönemi, kaynaşma vesilesi, yakınlaşma vetiresi, paylaşma ve gönül alma mevsimidir. Dargınlıkların tasfiyesi, kırgınlıkların telafisi, kavga ve küslüklerin tamiri için bayramların manevi iklimi eşsiz bir fazilet künhü, emsalsiz bir fırsat kaynağıdır.

Siyasi ve ekonomik bekamızı hedef alan sorun yumağıyla kararlı ve kahramanca mücadele ettiğimiz şu günlerde, umutla karşıladığımız Kurban Bayramı’nın azmimizi kamçılaması, birlik ve dirliğimizi kökleştirmesi başlıca dileğimdir.

Milletçe kurban ibadetinin vecdi, bayram iradesinin vazgeçilmez cehdi ile her zorluğu göğüsleyeceğimize, her zulmü gövdesiyle birlikte devireceğimize inancım tam ve eksiksizdir.

Elbette İsmaili ahlak ve adanmışlıkla sıkıntıları aşacağımızdan, kutlu, mutlu ve huzurlu bir istikbal ufkuna kavuşacağımızdan en ufak şüphe duymuyorum. Kurban, bir Müslüman’ın tüm varlığını Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun işaret ve ifadesi olmakla birlikte, mana ve muhtevası çok derin ve kavrayıcıdır.

Aynı zamanda Allah’a yaklaşmak, yakınlaşmak ve rızasını kazanmak için üstlenilen manevi vecibenin sahip olunan imkânlar nispetinde ifası ve idamesidir. Kurban Bayramı dayanışma ve yardımlaşmanın simgesidir.

Kurban Bayramı barış ve kardeşliğin sevincidir. Kurban Bayramı hatırlamanın ve hatırlanmanın sedası, adil ve hakkaniyetle bölüşmenin sevabıdır. Besmeleyle kesilen her kurban, sıkılan her el, uzatılan her ikram, gülücükler saçan her yüz, hasret akşamlarından sonra şafakla doğan her vuslat birliğimizin harcı, dirliğimizin haysiyetidir.

Bizi bir millet yapan, nihai olarak bu milleti eğilmez ve başedilemez kudret haline getiren bayramların yüksek erdem ve esenliğidir. İdrak ettiğimiz Kurban Bayramı safları sıklaştıracak, kardeşlik bağlarımızı güçlendirecek, milli ve manevi hissiyatı daha da perçinleyecektir.

Bayram, hayallerimizin üstünü örten felaketlere karşı manevi direniş sığınağı olacak ve ümit ederim ki bize yeni bir diriliş ve toparlanış ruhu kazandıracaktır. Temennim ve inancım budur.

Kurban Bayramı; manevi iklim ve ruhundan aldığı feyizle çirkin ve ucuz hesap peşinde koşan çevrelerin tuzaklarını boşa çıkaracak, milli irade ve kaynaşma iradesini Allah’ın izniyle teyit edecektir.

Bilinmelidir ki, Türk-İslam coğrafyasında sökün eden zorbalıklara sessiz kalmayacağız, mazlumları bu mübarek günlerde dualarımızdan eksik etmeyeceğiz.

Bebek katillerine kucak açan, yardım ve yataklık yapan, arkalarında duran dost görünümlü mihrakların tertip ve tuzaklarını akamete uğratacağız. Kaos havarilerine ve kriz elçilerine şans tanımayacağız.

İnanıyorum ki, ekonomik yaptırımlar, ambargolar, ablukalar, izbe planlar, sinsi operasyonlar, algın oyunları aziz milletimizin birlik ve beraberlik şuuru karşısında sonuçsuz kalacaktır.

Türkiye her karanlık senaryoyu yırtacak cesaret ve imandadır
Türkiye; sosyal dokusuyla, siyasi direnciyle, ekonomik dirayetiyle her saldırıyı püskürtecek, her kumpası dağıtacak, her karanlık senaryoyu yırtacak cesaret ve imandadır.

Kurban ibadetimizi yapacağız, mükâfatımızı yalnızca Allah’tan bekleyerek kurbanlarımızı keseceğiz. Ancak vatanı kurban ettirmeyeceğiz, milleti kurban vermeyeceğiz, istiklalimizi kurbanlık yerine koydurmayacağız.

Bu vesileyle aziz vatandaşlarımın, Türk-İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı yürekten tebrik ediyorum. Bayram tatili münasebetiyle yollara düşen kardeşlerimizin kazadan beladan uzak bir şekilde tatillerini geçirmelerini, sevdiklerine kavuşmalarını diliyorum.

“Hac Farizası” için kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, ibadetlerinin makbul olmasını, dualarında olabilmeyi ve sağlıcakla dönmelerini içtenlikle temenni ediyorum. Kurban Bayramı’mız kutlu, Allah yar ve yardımcımız olsun.

ÖNCEKİ HABERLER
Kırşehir Kurban bayramı namaz saati : 06:42
Kırşehir Kurban bayramı namaz saati : 06:42
Kırıkkale Kurban bayramı namaz saati : 06:44
Kırıkkale Kurban bayramı namaz saati : 06:44
Diyarbakır'da başlayan husumet Kadıköy'de cinayetle sonuçlandı
Diyarbakır'da başlayan husumet Kadıköy'de cinayetle sonuçlandı
Kilis Kurban bayramı namaz saati : 06:32
Kilis Kurban bayramı namaz saati : 06:32
Kastamonu Kurban bayramı namaz saati : 06:41
Kastamonu Kurban bayramı namaz saati : 06:41
Merkez Bankası'ndan Katar açıklaması! 3 Milyar dolarlık imza
Merkez Bankası'ndan Katar açıklaması! 3 Milyar dolarlık imza
Karaman Kurban bayramı namaz saati : 06:48
Karaman Kurban bayramı namaz saati : 06:48
Fransız devi resmen İran pazarından çıktı
Fransız devi resmen İran pazarından çıktı
Kütahya Kurban bayramı namaz saati : 06:58
Kütahya Kurban bayramı namaz saati : 06:58
Binali Yıldırım'dan ABD'ye mesaj: Hüsrana uğratılacaktır
Binali Yıldırım'dan ABD'ye mesaj: Hüsrana uğratılacaktır