BIST 1.527
DOLAR 7,30
EURO 8,78
ALTIN 402,12
POLİTİKA

Devlet Bahçeli: MHP'yi şiddet yanlısı göstermek ahlaksız bir suçlamadır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bazı gazeteci ve siyasetçilere yönelik son zamanlarda vasat bulan saldırılarla milliyetçi-ülkücü hareket arasında bağ kurmak zorba ve zorlama bir isnattır. MHP'yi şiddet yanlısı göstermek ayıplı ve ahlaksız bir suçlamadır'' dedi.

MHP Genel Başkanı, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, MHP'yi, şiddet yanlısı göstermenin, sokak diline saplanıp kaldığını iddia etmenin ayıplı ve ahlaksız bir suçlama olduğunu söyleyerek, "İnsan sevgimizin sadakasını versek yedi sülalelerine yetecek olan çevrelerin partimizi kavga ve karışıklıkla bir gösterme çabası hayasız bir tuzaktır. Biz bu tuzağa düşmeyiz, bu oyuna gelmeyiz. Alçakça tezgahlanmış kara kampanyalara asla teslim olmayız" mesajını verdi.

"Önüne gelenin vurup güç denemesi yapacağı bir kum torbası olmadıklarının" altını çizen Bahçeli, şöyle konuştu: "Yumuşak başlı isek de uysal koyun görülemeyiz. Çakallık yapana bozkurt gibi dikiliriz. Bir adım yaklaşana on adımla koşarız. Bir el uzatanı koca bir yürekle kucaklarız. Ancak ülkemize ve ülkülerimize kefen biçen olursa da o kefeni başlarına geçiririz. Bazı gazeteci ve siyasetçilere yönelik son zamanlarda vasat bulan saldırılarla milliyetçi-ülkücü hareket arasında bağ kurmak zorba ve zorlama bir isnattır. Türk milleti uğruna gözümüzü daldan budaktan esirgemeyiz, bunu da mertçe sahipleniriz. Tarafı olmadığımız bir saldırının faili olarak gösterilmek ucuz bir provokasyon taktiğidir. Biz bu tip basit ve bayağı taktiklerin iç yüzünü, arka plandaki sinsi kurguları, masa başında yapılan kanlı planların sahaya taşıma arayışlarını ta 12 Eylül öncesinden beri tanır ve hafızalarımızda saklı tutarız. Hiç kimse şiddet ihalesini üstümüze yıkmaya çalışmasın. Bunu aklından dahi geçirmesin."

Milletin nam ve hesabına bir tehdit olursa değil kavga ölümü bile göze alacaklarını belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler veya sudan sebeplerle ve kişisel anlaşmazlıklarla husumet çemberine sıkışanlar, tavsiyem odur ki suç ve suçluyu uzaklarda araştırmasınlar. Sicili kabarık bir siyasetçinin evinin balkonuna kamera yerleştirip kavga anını kayda aldırması, sonra da dönüp masumiyet pozuna bürünmesi, bununla da yetinmeyip 'Bana saldırdılar.' çığırtkanlığına tevessül etmesi bildik bir numaradır. Film setlerinde görülebilecek bu numaralar eskimiş, alıcısı da kalmamıştır.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar 1 yorum
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Devlet Bahçeli’den Halk Tv sunucusu Özlem Gürses’e tepki
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Beşiktaş’ta dehşeti yaşatan saldırganın yakalandığı anlar kamerada
Rıdvan Dilmen, İrfan Can Kahveci'nin gitmek istediği takımı söyledi
Cem Küçük ve Gürkan Hacır'la İki Mahalle
Kocaeli'de 18 yaşından küçük sevgilisini darbetti o anları kayda aldı
Skandal videoya tepki yağmıştı! Kırklareli'de ekipler harekete geçti
Alev Alev 12. bölüm fragmanı
Bir Zamanlar Çukurova 81. bölüm fragmanı
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 180. bölüm fragmanı