BIST 5.096
DOLAR 18,76
EURO 20,33
ALTIN 1.161,09
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

Devlet Bahçeli aday olmayacak kurultay bombası!

MHP'de olağanüstü kurultay için imza toplayan muhaliflerin başında gelen Sinan Oğan, Devlet Bahçeli'nin olağanüstü kurultayda aday olmayacağını iddia etti.

Abone ol

MHP eski Iğdır milletvekili ve MHP'nin genel başkan adaylarından Sinan Oğan, NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin genel başkanlığa yeniden aday olmasını beklemediğini belirten Oğan, ''Artık yorulduğunu ve dinlenmeye çekileceğini düşünüyorum'' dedi.

Kurultay için toplanan imzaların haftaya MHP Genel Merkezi'ne teslim edileceğini ifade eden Sinan Oğan, ''Hafta sonu MYK toplantımız da var bu imzaları bizim vermemize gerek kalmadan sayın genel başkanın partiyi kaçınılmaz olan kurultaya götürmesi beklentimiz var. Eğer karşılık verilmezse topladığımız imzaları önümüzdeli hafta genel merkeze takdim edeceğiz'' şeklinde konuştu.

BAHÇELİ'YE ÇAĞRI YAPTI

Bahçeli'ye bir de çağrıda bulunan Oğan, ''Bugün milletvekili sayımız 5 ayda 80'den 40'a düşmüşse bunu kurultayla sorgulamamız lazım. Kurultay toplanacak çünkü hiçkimse ülkücü iradenin üstünde değil'' ifadesini kullandı.

Sinan Oğan'a sorulan sorular ve alınan cevaplar şöyle:

MHP'Lİ MUHALİFLER KAÇ İMZA TOPLADI?

İmzalar toplandı ve devam ediyor. Bugün bize Ege'deki şirin bir ilimizden ciddi bir imza daha gelecek. Hafta sonu MYK toplantımız da var bu imzaları bizim vermemize gerek kalmadan sayın genel başkanın kaçınılmaz olan kurultaya götürmesi beklentimiz var. Eğer karşılık verilmezse topladığımız imzaları önümüzdeli hafta genel merkeze takdim edeceğiz. Kurultay sürecini resmi olarak başlatacağız. Sayın genel başkana çağrıda bulunuyorum bugün milletvekili sayımız 5 ayda 80'den 40'a düşmüşse bunu kurultayla sorgulamamız lazım. Kurultay toplanacak çünkü hiçkimse ülkücü iradenin üstünde değil.

Muhalefetin güçlenmesi lazım. Tam da bugün muhalefetin değişmesi ve güçlenmesi lazım ki Türkiye içinde bulunduğu durumdan çıkarılsın. 18 senedir MHP'de heyecan bitmiş durumda. Hareketi bitirme noktasına götürmenin manası yok. MHP'de bir değişim mutlaktır.

MERAL AKŞENER İDDİALARI

Bunu nasıl adlandırırsınız bilemem ama ortak metin üzerinden hareketle örneğin ben doğudan bir arkadaşımız batıdan havuzda toplayacaktık. Ama sorun yok imzaları topluyoruz önümüzdeki hafta içerisinde imzaları genel merkeze sunacağız. Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır. Beraberliğin her zaman yanında oldum ve olacağım. Biz önümüze bakıyoruz beraber imzaları teslim edip kurultay sürecini hayata geçireceğiz. İmzalar bir araya getirilecek. 2 benim 2 Meral Hanım'ın 2 Koray Bey'in avukatı var.

DEVLET BAHÇELİ İMZALARDAN ÖNCE HAMLE YAPABİLİR Mİ?

Böyle bir beklentimiz var. Partimizi kardeşlik havası içinde bir kurultaya götürmek istiyoruz. Kurultaylardan korkmamak lazım. Partimizde maalesef danışma mekanizması unutuldu. Partimizi bir adım ileri götürürsek partimiz iktidar olur.

MHP'DE BEYAZ ÇORAP HAREKETİ NEDİR, NASIL DOĞDU?

Bizim tabanımız dışında bir hareket. Sosyal medyadan ilgiyle takip ediyorum ama bizim hareketimiz böyle beyaz çorap resimleriyle yön verilecek hareket değil. Beyaz çorap giymiyorum.

MHP'Lİ MUHALİFLER TEK BİR ADAY MI ÇIKACAK YOKSA BİRDEN FAZLA ADAY MI OLACAK?

Meral Hanım'dan sonra ortak bir metin üzerinde anlaştık ve imza toplamaya başladık. Ben bu konuda adayım. Başka bir aday için çekilme durumum söz konusu değil. Aday sayısı da artabilir. Sayın Devlet Bahçeli'nin aday olacağı kanaatinde değilim. Artık yorulduğunu ve dinlenmeye çekileceğini düşünüyorum.

PUTİN'İN BAŞKANLIK ETTİĞİ VALDİ FORUMU'NA KATILDI MI?

Ben bir strateji merkezi başkanıydım. Bu şekilde onlarca toplantıya katıldım. O görüntüyü de ben yayınladım. Gizli bir toplantı değil dünya meselelerinin konuşulduğu bir toplantı. Bu sanki gizli bir toplantıymış gibi ifade edilerek bu ajandır bunu bıraksınlar Allah aşkına. Bir sayın genel başkanımıza geçmişte İsrail ajanı dediler ama şu an partimizde genel başkan yardımcısı. Aday oldunuz diye bu tür çirkin yakıştırmalar yakışmamaktadır.

VEKİL OLSAYDINIZ DA ADAY OLUR MUYDUNUZ?

Elbette olurdum. Ben bir prensip ortaya koydum. MHP'nin artık iktidar olması gerektiği kanaatindeyim. Bize göre MHP artık iktidar olmalıdır.

Biz iktidara talip bir MHP hayal ediyoruz. Türkiye'yi yönetecek bir MHP, özel kalem müdürlüğü güleryüzle herkesin kucaklandığı bir yer olacak. Genel başkan televizyonlarda yer alacak sahada yer alacak camide düğünde olacak böyle bir genel başkan Türkiye'de MHP'yi iktidar yapar. Genç dinamik enerjik ülkenin meselelerini bilen çalışan çalışkan bir MHP için aday olduk.