HABER /  POLİTİKA

Demokrat Parti yolsuzluktan aklandı

Orhangazi Belediye Başkanı DP'li İsmail Tartar serbest bırakıldı

Bursa polisi tarafından "temizlik ihalesinde yolsuzluk yapıldığı" iddiasıyla gözaltına alınan Orhangazi Belediye Başkanı İsmail Tartar serbest bırakıldı.

NÖBETÇİ MAHKEMEDE HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Önceki gün yapılan operasyonda, aralarında Orhangazi Belediye Başkan Yardımcısı Edibe Sema Güler’in de bulunduğu 15 kişi gözaltına alınmıştı. İfadesine başvurulmak üzere Bursa Emniyet Müdürlüğüne davet edilen Belediye Başkanı İsmail Tartar’ın da gözaltına alınmasıyla sayıları 16’ya çıkarılan şüpheliler, dün Orhangazi Adliyesi’ne getirildi. Cumhuriyet savcısı tarafından ifadeleri alınan şüphelilerden 4’ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 12 kişi tutuklanması talebi ile mahkemeye sevk edildi. İfadeleri tamamlanan şahıslar, gecenin ilerleyen saatlerinde nöbetçi mahkemede hakim karşısına çıktı.

ekran-resmi-2012-06-13,-10.39.20-am.png

Sabaha kadar devam eden mahkeme sonrasında, Belediye Başkanı İsmail Tartar ve beraberindeki 6 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mahkeme; Belediye Mali Hizmetler Müdürü Metin T., Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürü Eyüp G., Su ve Kanalizasyon Müdürü Fevzi Ç., Orhangazi Belediyesi’nin temizlik işlerini yürüten şirketin ortağı Ahmet K. ve bir başka temizlik şirketi yetkilisi hakkında tutuklama kararı verdi.

ekran-resmi-2012-06-13,-10.39.32-am.png

Gizlilik kararı ile yürütülen soruşturma sonrası serbest kalan Belediye Başkanı Tartar, bitkin halde adliyeden ayrıldı. Olayla ilgili açıklama yapmayan Tartar’ı, sabah saatlerine kadar yaklaşık 100 kişilik grup adliye önünde bekledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Ölüme ramak kala
İşte Kürşat Düzmen'in dayak yediği an!
Eşi ölünce evini müzeye dönüştürdü
Kavgayı ayırdığına pişman oldu
Alp Survivor favorisini açıkladı
Isparta'da annesi yoğun bakıma alınan Eren bebeği hemşire sakinleştirdi
Yorumlar