BIST 1.212
DOLAR 7,81
EURO 9,26
ALTIN 481,84
HABER /  POLİTİKA

Demirtaş kınadı, PKK inkar etti!

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara'daki patlama ve Siirt'teki terörist saldırıyı şiddetle kınadı.

Abone ol

Kızılay'ı kanan bulayan saldırıyla ilgili BDP sessizliğini bozdu. Demirtaş saldırıları kınadı ama hükümeti hedef almaktan geri durmadı.  Demirtaş,Hükümet ve devlet kurumlarını gayri ciddi olmakla suçladı.

Demirtaş'ın açıklamalarının hemen ardından ise PKK Fırat Haber Ajansı'na bir açıklama yaptı.

"Ankara saldırısıyla ilgimiz yok."

 3 ŞÜPHELİ SERBEST
Ankara Kızılay'da dün meydana gelen patlama sonrası gözaltına alınan 3 kişi serbest bırakıldı.
Ayrıntılar için TIKLAYIN...

Terör örgütü PKK'dan Fırat Haber Ajansı'na saldırı açıklaması...
Ayrıntılar için TIKLAYIN...

Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Kumrular Caddesi'nde dün meydana gelen patlamada 3 yurttaşın hayatını kaybettiğini, 34 vatandaşın yaralandığını; Siirt'te yapılan saldırı sonucu da 4 kadın yurttaşın yaşamını yitirdiğini, 2 kişinin ağır yaralandığını anımsattı.

Olaylarda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralı yurttaşlara da acil şifalar dileyen Demirtaş, yaşamını yitirenlerin ailelerinin ve sevenlerinin acısını paylaştıklarını kaydetti.

YAPAN VE YAPTIRANLAR AÇIĞA ÇIKARILSIN

''Yaşam hakkına yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Her iki olayı yapan ve yaptıranlar bir an önce açığa çıkarılmalıdır'' diyen Demirtaş, açıklamasında devamla şu ifadelere yer verdi:

TUTARSIZ AÇIKLAMALAR

''Hiçbir soru işaretine yer bırakmayacak şekilde sağlıklı bir soruşturma yürütülmeli ve tüm bilgiler kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Ne yazık ki dün Ankara'da meydana gelen patlamadan sonra hükümet ve devlet kurumlarının sergilediği tutum, yaptıkları çelişkili, gayri ciddi açıklamalar, hükümetin böyle bir kapasitesinin veya niyetinin olmadığını da göstermiştir. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in tutarsız açıklamaları ve olayda yaşamını yitiren yurttaşlarımız için kullandığı dil, kamuoyunu hayrete düşürmüştür.

Barış ve Demokrasi Partisi olarak tüm kamuoyu ile üzüntülerimizi paylaşıyor, bu tür olayların yaşanmaması ve ülkemizde barışın ve demokrasinin egemen olması için, yılmadan mücadele edeceğimizi belirtiyoruz.''

ÖNCEKİ HABERLER
Tatlı yarışmasının tatsız sonucu
Eve sinen balık kokusuna son
Savaş gemileri Ege'ye açıldı!
Filistin'de 'BM sürecine' destek gösterileri
The Marmara'dan 4 yeni otel projesi
Joe Biden kiminle evli eşi Jill Biden kaç yaşında?
Yorumlar 22 yorum