BIST 8.087
DOLAR 28,92
EURO 31,37
ALTIN 1.889,48
HABER /  GÜNCEL

Deli Gaddar'ın cezası belli oldu

KOBANİ eylemleri sırasında iki üniversite öğrencisini palayla kovalayan saldırgan 10 ay hapis cezası aldı.

Abone ol

ANTALYA Adliyesi önünde Kobani'ye destek eylemi yapan gruptaki iki üniversite öğrencisini 'Deli Gaddar' yazılı palayla kovalayan Süleyman Harmankaya'nın cezası belli oldu.

45 yaşındaki Süleyman Harmankaya, 10 ay 26 gün hapis ve 400 TL para cezasına mahkum edildi.

Süleyman Harmankaya, Antalay 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün hakim karşısına çıktı. Karar duruşmasında suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanık Harmankaya, adliye önündeki gruba ellerinde neden Türk bayrağı olmadığını sorunca kendisine tepki gösterildiğini belirterek, beraatını istedi.

Mahkeme, duruşmalardaki olumlu hal ve davranışlarını da dikkate aldığı sanığı, takdir indiriminden sonra toplam 10 ay 26 gün hapse mahkum etti. Mahkeme ayrıca Harmankaya'ya 400 lira para cezası verdi.

Kobani eylemleri sırasında üzerinde Deli Gaddar yazan palayla üniversitelilere saldıran Süleyman Harmankaya 10 ay hapis cezası aldı

'BU TÜR OLAYLARIN ÖNÜNÜ AÇAN BİR KARAR'

Duruşma çıkışı açıklama yapan 2 öğrencinin avukatı Hakan Evcin, palalı saldırıya verilen cezanın çok az olduğunu belirtti. Avukat Evcin, "Bizce daha fazla ceza verilmesi, caydırıcı olması gerekiyordu. Fakat mahkeme duruşmalardaki iyi hali gerekçesiyle takdir indiriminin ardından sanığa 11 aya yakın hapis cezası verdi. Bize göre en üst sınırdan ceza verilmeliydi" dedi. Saldırıya uğrayan öğrencilerden Mustafa Cihan Yılmaz ise kararı, bu tür olayların önünü açabilecek bir karar olarak değerlendirdiğini söyledi. Yılmaz, "Dışarda insanlara palayla saldıran birine mahkemede iyi hal indirimi verilmesi, 'Sokakta birilerine palayla, kılıçla saldırabilirsiniz' manasına geliyor" diye konuştu.