HABER /  GÜNCEL

DEAŞ'lı kadın terörist Bursa'da yakalanarak İnterpol'e teslim edildi!

BURSA'da DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan ve "kırmızı bülten" ile arandığı belirlenen Lübnan asıllı Danimarka vatandaşı A.A.M., Türkiye'den sınırdışı edilerek İnterpol'e teslim edildi.

Abone ol

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ üyesi bir kişinin, merkez Yıldırım ilçesinde bir evde saklandığını belirledi. 13 Şubat sabahı, eve yoğun güvenlik önlemi altında baskın yapan ekipler, 'kırmızı bülten' ile aranan Lübnan asıllı Danimarka vatandaşı kadın terörist A.A.M.'yi gözaltına aldı.

DEAŞ için aktif faaliyet göstermiş

Türkiye'ye yasa dışı yollarla girdiği belirlenen A.A.M.'nin terör örgütü DEAŞ'ın içerisinde aktif olarak faaliyet gösterdiği belirtildi.

İnterpol'e teslim edildi

A.A.M., Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na tercüman eşiliğinde verdiği ifadenin ardından İl Göç İdaresi'ne teslim edildi. Burada sınırdışı işlemleri tamamlanan A.A.M., İnterpol yetkilileri tarafından yargılanmak üzere uçak ile Danimarka'ya götürüldü.

Yasadışı yollarla Türkiye'ye girdiği tespit edildi

Suriye'de DEAŞ örgütü içerisinde aktif görev aldığı belirtilen A.A.M.'nin, yasadışı yollarla Türkiye'ye girdikten sonra Hatay'da bir evde saklandığı daha sonra sahte kimlik ile Bursa'ya geldiği öğrenildi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Kılıçdaroğlu: CHP'de başörtülü vekil olabilir
Serdar Ortaç eşi ile arasında kaç yaş fark var kürtaj olayı
Serdar Ortaç eşi Chloe kürtaj yaptırdı mı ses kaydı var
İsrail'den Filistin'e bir kanlı saldırı daha: 1 şehit
Evde bakım maaşı tüm illerde yattı mı sorgulama sayfası
Werder Bremen'den Nuri Şahin açıklaması: Kalçasındaki sakatlık..
Yorumlar