BIST 1.454
DOLAR 8,48
EURO 10,28
ALTIN 508,30
HABER /  POLİTİKA

Davutoğlu'nun istifa edeceği tarih hükümet takvimi hazır!

Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkanlığı'ndan istifa edeceği tarih belli oldu. Davutoğlu, 22 Mayıs'ta istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunacak.

Abone ol

AK Parti'de yeni genel başkan ve başbakan bu hafta sonu yapılacak olağanüstü kongre ile belirlenecek. Ankara'dan gelen son bilgilere göre, hükümeti kurma takvimi hazırlandı.

22 Mayıs'ta Ankara'da yapılacak kongrede yeni genel başkanın seçilmesinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunacak.

23 MAYIS - HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİ YENİ LİDERDE

Davutoğlu'nun istifasını kabul edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Mayıs Pazartesi günü hükümeti kurma görevini yeni genel başkana verecek. Yeni AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan, yeni kabineyi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunacak.

24 MAYIS - YENİ GENEL BAŞKAN HİTAP EDECEK

24 Mayıs Salı günü AK Parti Genel Başkanı seçilen isim, Meclis'te ilk grup toplantısında konuşacak. Öğleden sonra Meclis Genel Kurulu'nda hükümet programı okunacak. İçtüzük gereği 2 tam gün aradaın sonra yani 27 Mayıs Cuma günü hükümet programı üzerinde siyasi partiler görüşlerini sunacak. 29 Mayıs Pazar ya da 30 Mayıs Pazartesi günü ise yeni hükümetin güven oylaması alacak.

TEMAYÜL YOKLAMASI TAMAMLANDI

AK Parti'nin 22 Mayıs'ta yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan adayını belirlemek için iki gündür süren temayül yoklamaları tamamlandı. Temayül yoklamalarından Binali Yıldırım ismi çıktı.

ÖNCEKİ HABERLER
Ramazan'da hava durumu nasıl olacak meteoroloji uzmanı açıkladı
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 37. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?
Çocuk Gelinler Çağrı Merkezi 27 çocuğun hayatını kurtardı!
Dolar ne kadar 18.05.2016 Erdoğan'ın danışmanı uçurdu!
Davutoğlu ilk kez açıkladı! İşte ilk soyadı
PKK'nın kullandığı füze olay Afganistan uyarısı
Yeni Başbakan kim açıklanıyor AK Parti'den...
Prison Break dizisine katılan Türk oyuncu!
Türkiye'deki 30 müze bu akşam ücretsiz!
Yorumlar 14 yorum