BIST 1.393
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  GÜNCEL

Davutoğlu'ndan Cizre iddialarına sert cevap!

Ahmet Davutoğlu, Cizre'de sürdürülen terör operasyonunun sonlanmak üzere olduğunu açıkladı. Davutoğlu, yaralıların mahsur kaldığı ve ambulans gönderilmediği iddialarına ise yalanladı.

Abone ol

Başbakan Davutoğlu, Cizre'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda sona yaklaşıldığını açıkladı. HDP'ye Kandil'e terörün sonlandırılması için bir kere bile çağrı yapmadığını söyleyen Davutoğlu, yaralılara ambulans gönderilmediği yönündeki iddiaları ise yalanladı.

Davutoğlu, Ankara'dan Cidde'ye hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Cizre'deki operasyonlara dair bilgi veren Davutoğlu, yaralıların mahsur kaldığı ve ambulansın gitmediği yönündeki iddiaları yalanladı. HDP'ye dönük sert ifadeler kullanan Başbakan, "Bir kere de dönüp Kandil'e doğru 'Yeter artık' demeyi başarabilin" diye konuştu. Davutoğlu HDP'li belediyelere dönük yasal tedbirlerin sinyalini verirken yargıdan gelecek kararı beklediklerini vurguladı. Davutoğlu şöyle konuştu;

CİZRE'DE YARALILARA AMBULANS GİTMİYOR MU?

Bahsi geçen yaralılarla ilgili olarak, konu, İçişleri Bakanlığımıza ve Sağlık Bakanlığımıza intikal ettiği andan itibaren hem bakanlarımız hem ben bizzat takipçisi olduk. Ambulanslarımızın olay mahalline intikali için her türlü çalışma yürütüldü. Ama burası öyle bir bölge ki, olay mahalline gitmek istendiği anda ateş altında kalınıyor. Herkesin samimi olması lazım. Biz teröre ve teröriste karşı mücadeleyi yaparız ama yaralı kim olursa olsun onu da alır hastaneye yetiştirmek için her türlü tedbiri de alırız. Bir cezaya muhatap olacaksa dahi önce tedavi eder sonra yargıya göndeririz.

HDP'YE ÇAĞRI: KANDİL'E YETER ARTIK DEYİN!

İçişleri Bakanlığımıza gelip bekleyen milletvekillerine çağrıda bulunuyorum, tamam Bakanlığımıza geldiniz, her türlü açıklamada bulunuldu. Ama bir kere de dönüp Kandil'e doğru 'Yeter artık' demeyi başarabilin. Bir kere de dönüp, Meclis'te oradan bir başka milletvekilinin görüntülerini vererek şov yapmak yerine, orada ızdırap çeken halkın yanında durun. 'Biz burada demokratik bir ülkenin meclisinde konuşurken, sizler orada barikat kurup, çukurlar kazıp, Cizre Devlet Hastanesi'ne bir günde 20 roket atıp, oradaki sağlık çalışanları ve hastaların hayatını tehlikeye atamazsınız' diye bir çağrıda bulunun. Biz gereğini yapacağız. Sağlık hizmeti anlamında da terörle mücadele anlamında da gereğini yapacağız.

CİZRE'DE OPERASYON TAMAMLANMAK ÜZERE

Cizre'de bir hanımefendi AİHM'ye başvurarak, hamile olduğunu ve sağlık hizmeti alamadığını bildirdi. Fakat yalan olduğu ortaya çıktı. Tutanaklarda böyle bir durumun yaşanmadığı, kendi isteğiyle hastaneden eve gittiği ortaya çıktı. Cizre'de operasyon tamamlanmak üzere. Teröristler orada sıkışmış durumda."

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'da DHKP-C operasyonu!
İstanbul hafta sonu karanlığa gömülecek!
Berat Albayrak'tan önemli açıklamalar
Kocaeli'nde polise çekiçli saldırı: 5 yaralı
AB'den Türkiye'ye Dündar ve Gül tepkisi
Davutoğlu açıkladı! Operasyonlar ne zaman bitecek?
İstanbul'da trafik yoğunluğu zirvede!
Tazminatı duyan Soma A.Ş.'den ilginç talep!
Dolandırıcılık çetesinin lideri tanıdık çıktı
Suudilerden petrol fiyatları için kritik öneri!
Yorumlar 15 yorum