HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanındaki 'kırmızı kitap' sırrı

Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanındaki kırmızı kitabın sırrı ne...

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu'nda Erdoğan'ın oturduğu yerde yer alan kırmızı defter dikkat çekti. Erdoğan'ın yanında bulunan kırmızı defterin fotoğraflandığı kare sosyal medyada merakla paylaşıldı.

Hürriyet'ten Zeynep Gürcanlı'nın haberinde, 'söz konusu defterin Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde, Ankara kulislerinde bakanların, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin adeta "korkulu rüyası" olarak konuşulduğu' bilgisi yer aldı.  Ancak Gürcanlı, "defterin o kırmızı defter olup olmadığının bilinmediğini" belirtti.

erdoganin-yanindaki-krimizi-kitap-bakanlar-kurulu.jpg 

İşte Gürcanlı'nın haberinde yer alan "Erdoğan'ın "kırmızı defteri"nin kulislerdeki hikayesi" :

Erdoğan, Başbakanlığı döneminde sürekli kırmızı bir deftere, günlük programını, o programlarda konuşulanları, yapılacak işleri, o işlerin bitiş tarihlerini, kısacası işiyle ilgili herşeyi not alırdı.

Daha sonra, eğer bir konuda Bakanlarla, kurum yöneticileri ile bir anlaşmazlık çıktığında, hemen o deftere, anlaşmazlık konusu hakkında ne yazdığına bakar, ona göre kararını verirdi.

Bakanların, hangi işlerin, mesela bir köprünün ,otoyolun, ne zaman biteceğini söylediğini o deftere yazar, günü geldiğinde de o işin bitip bitmediğini, bizzat o bakan/kurum yöneticisi ile yeniden konuşurdu.

Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde "efsane" olan o kırmızı defter, Cumhurbaşkanlığı döneminde de ortaya çıkıp çıkmayacağı son dönemde Ankara kulislerinde en çok konuşulan konuydu.

O defter mi bilinmez...

Ancak bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Erdoğan'ın Başkanlık ettiği toplantıda küçücük bir ayrıntı dikkat çekti;

Toplantıda, Erdoğan'ın hemen yanında, uzanabileceği yerdeki bir sehpanın üzerinde, yine kırmızı kaplı bir defter duruyordu...

Yorumlar 14 yorum