BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Noel' mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hristiyanlık inancına mensup vatandaşları, Noel yortuları vesilesiyle tebrik etti.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hristiyanlık inancına mensup vatandaşların 24 Aralık Noel yortuları dolayısıyla mesaj yayımladı. Hristiyanlık inancına mensup vatandaşları Noel yortuları vesilesiyle kutlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Mensubu olduğumuz medeniyetin değerleri doğrultusunda, insanlar arasında köken, ırk, dil, din ve mezhep ayrımı yapılmamasına tarih boyunca olduğu gibi bugün de azami özen gösteren bizler, tüm vatandaşlarımızın kendi kültür, din ve geleneklerini özgürce yaşayabilmelerine büyük önem veriyoruz.

Çeşitli kültür ve geleneklerin yüzyıllarda barış içinde bir arada yaşadıkları bu coğrafyada, farklılıkları zenginlik olarak telakki etmek; karşılıklı saygı ve adaleti, din ve ibadet özgürlüğünü esas almak suretiyle, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendiğine inanıyoruz.

Hristiyan vatandaşlarımızın, kendi inançları doğrultusunda kutladıkları Noel yortularının, dayanışma ve karşılıklı saygı ikliminin gelişmesine vesile olmasını diliyor, başta Hristiyan vatandaşlarımız olmak üzere, tüm Hristiyan aleminin Noel yortusunu tebrik ediyorum." 

ÖNCEKİ HABERLER
Ufka yolculuk 2018 sınav tarihleri ne zaman-yeni ödülleri
Çavuşoğlu'ndan Netanyahu'ya: Modern zamanın soğuk kanlı katili
Real Madrid'den rekor! 4. kez dünyanın en büyüğü
Çocuk bakıcısı olacaksın diye getirdiler fuhuş batağına düşürdüler
Marketler naylon poşet uygulamasına hazırlanıyor fişlere yansıyacak
Cengiz Ünder, Ronaldolu Juventus'a tek golle yıkıldı
Fenerbahçe'de ilk ayrılık! Adı resmen silindi
Eskişehir Konya hızlı tren bileti kaç para kaç dakika sürüyor?
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Mehmetçiğimiz zulme engel olmak için...
Erman Toroğlu Beşiktaş'tan gidecek 2 ismi açıkladı
Yorumlar 4 yorum