BIST 1.441
DOLAR 8,32
EURO 10,10
ALTIN 489,45
HABER /  GÜNCEL

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Mehmetçiğimiz zulme engel olmak için...

İSTANBUL'da Eyüp Sultan Eyüp Sultan Camii'nde sabah namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Yemen’de yaşanan zulümlere dikkat çekti ve "Bugün Mehmetçiğimiz zulme engel olmak için sınırlarımızın içinde ve ötesinde mücadele veriyor" dedi.

Abone ol

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Eyüp Sultan Camii'nde sabah namazı kıldırdı. Erbaş, namaz sonrasında yaptığı konuşmada Hz. Peygamberin bir hadisinde Müslümanlara yedi şeyi tavsiye ettiğini ifade ederek, bunlardan birisinin de mazluma yardım etmek olduğunu söyledi. Yemen’de yaşanan zulümlere dikkat çeken Erbaş, “Bir hafta önce Türkiye Diyanet Vakfı olarak milletimize dedik ki, ‘Yemen’e sessiz kalmayın’, elhamdülillah öyle güzel bir kampanya oldu ki şimdi onu ulaştırma çabası içerisindeyiz” dedi.

"YEMEN'DE 11 MİLYON İNSAN ÖLÜMLE KARŞI KARŞIYA": Erbaş, Yemen’de 11 milyon insanın ölümle karşı karşıya kaldığını dile getirerek, “Rabbimize dua edelim yeryüzünde zulüm bitsin. Zulüm kime yapılırsa yapılsın kötüdür. İster Müslüman olsun, ister gayrimüslim olsun, hiç kime zulme uğramasın” diye konuştu.

“Bizler hep mazlumun yanında yer almışız” diyen Erbaş, şöyle devam etti:

“Müslüman olsun, gayrimüslim olsun nerede zulüm varsa ecdadımız oraya gitmiş, o zulme engel olmuş. Bugün ecdadımızın torunları olarak bizler de nerede zulüm varsa, terör varsa şanlı ordumuz orada. Bugün Mehmetçiğimiz zulme engel olmak için sınırlarımızın içinde ve ötesinde mücadele veriyor. Şehit oluyor, gazi oluyor. Allah şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar, hayırlı ömürler nasip eylesin.”

Erbaş, namazdan sonra cemaatle selamlaşıp ardından Eyüp Sultan Hazretleri'nin türbesini ziyaret etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Erman Toroğlu Beşiktaş'tan gidecek 2 ismi açıkladı
Sergen Yalçın resmen açıkladı! Fenerbahçe'ye teklifimizi sunduk
Beşiktaş son 10 haftada çöktü
Ufka Yolculuk sınavı 2019 başvurular ne zaman?
Saldırı hazırlığındaki 6 terörist etkisiz hale getirildi
Ticarette 2019'un yol haritası netleşti Bakan Pekcan açıkladı
Emniyet kemeri takmayan kaç para ceza ödeyecek-2019
Ahbap çavuş ilişkisi devam ediyor!
31 Aralık 2018 bankalar açık mı 1 Ocak tatil mi?
AUZEF sınav sonuçları 2018 ne zaman açıklanacak?
Yorumlar