BIST 1.009
DOLAR 7,34
EURO 8,68
ALTIN 484,07
HABER /  AK PARTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Sade olsun

AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kesin talimat verdiği ve '15 Temmuz'u gölgede bırakmasın' açıklamasında bulunduğu bildirildi.

Abone ol

AK Parti'nin son yapılan MYK ve MKYK toplantılarının başlıca gündem maddelerinden biri de AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları programı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kesin talimat verdiği ve törenlerin kesinlikle abartı olmamasını istediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hazırlanan program ile ilgili bilgi alırken, "Sade ve mütevazı bir tören olsun. Kısa süre önce 15 Temmuz şehitlerini andık, görkemli bir tören oldu. Kuruluş yıldönümü kutlayalım ama 15 Temmuz'u gölgede bırakmasın" dedi.

AK Parti, bu talimat kapsamında bir program hazırladı. Kutlamalara, kuruluşundan bu yana görev almış bakan, milletvekillerinin yanı sıra teşkilat yöneticileri, belediye başkanları davet edildi. Davetli listesinin 6 bin kişi olduğu bildirildi. Vatandaşlar da katılacağı için törenlerin açık havada yapılmasının daha doğru olacağı düşünüldü. Bu kapsamda da Harikalar Diyarı seçildi.

16 YILIN EN KRİTİK DÖNEMEÇLERİ ANLATILACAK

Sabah'ın haberine göre, programda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım birer konuşma yapacak. Ardından AK Parti'nin kuruluşu, iktidara gelişi, kapatma davasından MİT krizine ve 15 Temmuz'a kadar önemli köşe taşlarının anlatıldığı bir film yayımlanacak. Etkinlikler kapsamında 16 yılı fotoğraflar ile anlatan bir sergi de açılacak. Ayrıca AK Parti hakkında çıkan tüm kitapların yer aldığı başka bir sergi daha organize ediliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Ümit Dündar kimdir YAŞ kararları 2017'nin büyük sürprizi!
Bakan Kaya müftü nikahı tartışmalarıyla ilgili ilk kez konuştu
Kovadaki kafa cinayetinin korkunç detayları
Skandal pazarlık anlattıkları kan dondurdu
İsrail’in Ortadoğu'yu karıştırmak için eğittiği isim
Dahiliye nedir hangi hastalıklara bakar tam hastalık listesi
Yorumlar 7 yorum