HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mertçe karşımıza çıkamıyorlar

MUŞ'ta düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mertçe karşımıza çıkmadıkları için mesajlarını ya Suriye'den ya Irak'tan ya Kandil'den ya Pensilvanya'dan ya Avrupa Parlamentosundan ya da 16 bin 500 kilometre uzaktan veriyorlar. Onlar bize mesajlarını piyonları aracılığıyla veriyor" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Muş'ta düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından önemli başlıklar:

"Muş'u ve sizleri çok özledim. Aramızdaki sevdayı anlatmaya inanın kelimeler yetmez. Kim ne derse desin gönülllerimize asla sınır çizdirmeyiz. Kim ne derse desin ebedi kardeşliğimize leke sürdürmeyiz. Benim Muş'lu kardeşim birliğin, beraberliğin kıymetini çok iyi bilir. İnşallah pazar günü yeni bir tarih yazarsınız. Birbirimizi Allah için sevmemizi hala bu terör örgütü hazmedemiyor.

"Beraberce hezimete uğratacağız"

Bir asır önce bu toprakları kanımızla yeniden vatanımız kılmışsak bugün de bölücü heveslilerine aynı şekilde karşı çıkıyoruz. PKK terör örgütüne ve onun desteklediği siyasi partinin uzantılarına bu topraklarda yer olmadığını 31 Mart'ta göstereceğiz. Güneydoğu'da binaların altında tünelleri açanlar, hizmet için yoklar, bunlar yıkmak için varlar. Bunlar 14-15 yaşındaki sabileri analarından koparıp Kandil'e kaçıranlar değil mi? Okullarımızı, camilerimizi yakan, yıkan alçakları beraberce hezimete uğratacağız.

"Bunlara şöyle bir Osmanlı tokadı yakışmaz mı?"

34 yıldır Kürt kardeşlerimizin canından beslenen canilere bu topraklarda yer olmadığını göstereceğinize inanıyorum. Bunlara şöyle bir Osmanlı tokadı yakışmaz mı? Yüz yıl önce bu topraklarda verilen mücadeleyle bizim verdiğimiz mücadelenin hiçbir farkı yoktur.

"Mertçe karşımıza çıkamıyorlar"

Mertçe karşımıza çıkmadıkları için mesajlarını ya Suriye'den ya Irak'tan ya Kandil'den ya Pensilvanya'dan ya Avrupa Parlamentosundan ya da 16 bin 500 kilometre uzaktan veriyorlar. Onlar bize mesajlarını piyonları aracılığıyla veriyor. Biz de onlara cevabımızı Muş'tan Rabiamızla veriyoruz.

"Türkiye'nin şahlanışını durdurmaya çalışıyorlar"

Birileri kur manipülasyonuyla Türkiye'nin şahlanışını durdurmaya çalışıyor. Bölgelerimiz arasında gelişmişlik farkı olmasın diye gayret gösteriyoruz. Kimse bu topraklarda kendini garip hissetmesin diye çaba sarfediyoruz.

"Allah kimseyi onun durumuna düşürmesin"

Allah kimseyi Kemal'in durumuna düşürmesin. İnsanın bir kere basireti bağlanınca gözünün önündekini bile göremez. İhtiraslarını aklının önüne koyan bir kişi hakkaniyeti göremez."

Muş'a iki millet bahçesi

Muş'a iki millet bahçesi yapacaklarını açıklayan Erdoğan, bunlardan birinin eski stadın yerine yapılacak Millet Bahçesi, diğerinin ise Malazgirt Millet Bahçesi olduğunu söyledi.

Muşlu ihtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarına, engellilere toplamda 2 milyar lira tutarında sosyal yardım yaptıklarını anlatan Erdoğan, sağlık alanında Muş'a 300 yataklı Muş Devlet Hastanesi, 150 yataklı Muş Kadın ve Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 100 yataklı Bulanık Devlet Hastanesi dahil olmak üzere 7'si hastaneden oluşan 39 sağlık tesisi inşa ettiklerini dile getirdi.

Malazgirt Devlet Hastanesinin yapımının devam ettiği bilgisini veren Erdoğan, Muş Devlet Hastanesini 300 yataklı iki ek blokla büyüteceklerini kaydetti.

Alandaki kalabalığın Muş'a Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılması talebi üzerine Erdoğan, "Eğitim ve araştırma hastaneleri illerin büyüklüğüne göre değişiyor. Şu hastaneler, sayısal olarak Muşumuza yeter. Burada böyle bir sıkıntı olduğu anda zaten biz havada, karada bunları yaparız. Bundan hiç endişeniz olmasın" karşılığını verdi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri SONAR'ın son seçim anketi fos çıktı anket yerine bakın ne yayınladılar Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan 25 bin kişiye iş müjdesi
Fenerli yıldıza Olympiakos'tan kanca
Muğla merkezli 14 ilde FETÖ operasyonu
Bolivya’da sel felaketi! 55 binden fazla aile zarar gördü
Bel ve boyun ağrılarınızı bu yöntemle giderin
Programda bir ilk yaşandı MasterChef izleyenleri şaşkına döndü
Yorumlar 10 yorum