BIST 1.123
DOLAR 7,83
EURO 9,20
ALTIN 477,75
HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'a geldi Şehitler Köprüsü'ne yürüyüş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Şehitler Köprüsü'nde yapılacak tören için İstanbul'a geldi. Saat 18:30'da başlayacak etkinlikler için ise şimdide binlerce insan akın etti.

Abone ol

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin birinci yılında Türkiye'nin hemen her yerinde etkinlikler düzenleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'de yapılan özel program sonrası İstanbul'a geldi.

İstanbul'da bugün 18:30'dan itibaren Anadolu Yakası'ndan Milli Birlik Yürüyüşü başlatılaca. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne gelecek olan vatandaşlar ile Erdoğan, burada bir araya gelecek. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da yapılacak etkinlikler için Ankara'dan İstanbul'a geldi. Kısıklı'daki evine geçen Erdoğan'ı yüzlerce kişi karşıladı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ DOLMAYA BAŞLADI

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenecek etkinlikler için vatandaşlar yavaş yavaş gelmeye başladı. Yürüyüşün yapılacağı köprü üzerinde de tüm hazırlıklar tamamlandı. Bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı.

İSTANBUL 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda saat 18.30'da "Milli Birlik Yürüyüşü"yle başlatılacak. Yürüyüşe katılanların 20.00'de törenin yapılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ulaşması planlanıyor.

Tören, 20.35'te mehter takımının gösterisinden sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21.15'te şehit yakınları ve gazilerle alana gelmesiyle devam edecek. Burada 21.30'da Kur'an-ı Kerim tilaveti ve toplu duanın ardından 22.05'te 15 Temmuz Belgeseli'nin gösterimi yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 22.30'da tören alanında vatandaşlara hitap etmesi beklenirken, 23.15'te 250 şehidin ismi okunacak ve saygı ışıkları yakılacak. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde saat 23.30'da Şehitler Makamı'nın açılışı yapılacak. Ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesinin de bulunduğu Saraçhane'de görüntülerin binalara yansıtılması yöntemiyle "video mapping" gösterisi gerçekleştirilecek.

Türkiye'de selaların okunması ve akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla saat 00.13'te demokrasi nöbeti başlayacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Ömer Halisdemir'in mezarına ziyaretçi akını
PKK, kaçırdığı baba ve oğlunu katletti
Düğün yolunda kaza ölenler ve yaralılar var
FETÖ şüphelisi, annesinin evinde yakalandı
İstanbul'un orta yerinde otomatik silahlarla kavga çıktı!
Masterchef Duygu eski eşi kimdir şiddet itirafı Masterchef'i yıktı
Yorumlar