BIST 3.180
DOLAR 18,52
EURO 18,18
ALTIN 990,77
HABER /  GÜNCEL

Cübbeli ile hakimin ilginç diyaloğu

Cübbeli Hoca'nın duruşması ilginç diyaloglara sahne oldu. Mahkeme engeli nedeniyle 10 gün umreye gidebilen Ünlü'ye hakimin yanıtı gecikmedi.

Abone ol

Cübbeli Ahmet Hoca ile Mahkeme Başkanı arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Mahkeme bir ay izin vermediği için 10 gün süre ile umreye gittiğini belirten Ahmet Ünlü'ye cevap gecikmedi. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, 'Senin sevabına niye engel olayım' dedi.

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu 16 tutuksuz sanıklı davanın görülmesine devam edildi. Çağlayan’daki Adalet Sarayında bulunan 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Ahmet Mahmut Ünlü ve Barış Sezek’in de aralarında bulunduğu 5 tutuksuz sanık katıldı.

NAMAZ KILDI, DURUŞMAYA GEÇ KATILDI

Ünlü duruşma öncesi adliye içindeki fotokopi odasında öğle namazı kıldı. Duruşmaya 5 dakika geç katılan Ünlü’ye mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, “Ahmet Bey hoş geldiniz" dedi. Ünlü ise ağaya kalkarak, “Hoş bulduk efendim" diye yanıt verdi.

Davanın müştekisi Faslı İmanee Lemghari talimat ile Fas’ta verdiği ifadenin mahkemeye ulaştığını belirten Mahkeme Başkanı, “İmanee, Barış Sezek ile imam nikahı kıydığını belirtmiş. Ünlü’nün de bu nikahta bulunarak Fatiha okuduğunu söylemiş" dedi. İfadeye yönelik söz verilen Barış Sezek, “İfadenin bir kısmı doğru, bir kısmı yanlış. İfadesinde Ahmet Mahmut Ünlü’nün nikahta bulunduğunu söylüyor. O bölümü yanlış" diye konuştu.

ÜNLÜ: BEN İMAM NİKAHI KIYMADIM

İfadeye yönelik söz alan Ünlü de, “Yok ben nikah falan kıymadım. Orada bulunmadım.Resmi nikah olmadan nikah kıymam ben. Bunun suç olduğunu da çok iyi bilirim. Nüfuslu kişilerde benden nikah kıymama istedi ancak ben kıymadım" dedi. Üye hakimin Seyfettin Mermerci’nin , “Daha önce kendi nikahınızı kıyabileceğinizi söylemiştiniz" sözleri üzerine, “Kendi nikahınızı kıyarsınız onda bir sorun yok" diye yanıt verdi. Ünlü’nün duruşma sırasında sık sık dua okuduğu görüldü.

MAHKEME BAŞKANININ İLGİNÇ ANISI

Duruşmada konuşan Mahkeme Başkanı Ekinci, “Geçtiğimiz günlerde bir taksiye bindim. Taksi de Lalagül FM açıktı. Siz de (Ünlü) orada konuşuyordunuz. Şoför kapatacaktı kapatma dinleyelim dedim. Siz orada ‘Umre’ye gittim ama mahkeme 10 gün izin veriyor. Ben de 10 günlük gidip geldim' dediniz" diye konuştu.

BAŞKAN: SENİN SEVABINA NİYE ENGEL OLALIM

Bu sözler üzerine Ünlü, “Avukatların 1 aylık izin için size başvurmuş. Siz de ‘ne yapacak 1 ayı. Oraya mı yerleşecek?demişsiniz. Ben de tamam o zaman 10 günlük izin verilsin dedim" dedi.
Ünlü ‘nün bu sözlerine mahkeme başkanı Ekinci, “Yok öyle bir şey demedik. Senin sevabına niye engel olalım. İstersen 2 ay kal" şeklinde konuştu.

DOSYA MÜTALAA İÇİN SAVCIYA GÖNDERİLDİ

Ünlü’nün avukatları her hafta karakola imza atma yönündeki adli kontrolün 1 aylık süreye çıkarılmasını talep etti. 15 dakikalık aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, Ünlü’nün imza atma süresini 1 aya çıkardı. Ünlü’nün her ayın başında ilk Çarşamba günü karakolu giderek imza atma şartı getirdi. Mahkeme dosyayı da mütalaa hazırlaması için duruşma savcısına gönderdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Kız kaçırma kavgasında yangın çıktı!
Kız kaçırma kavgasında yangın çıktı!
Altın Yatırım ile Kazancınızı Katlayabilirsiniz!
Altın Yatırım ile Kazancınızı Katlayabilirsiniz!
Metaverse ile Yatırımlarınızı Gerçekleşen Hayallere Dönüştürün!
Metaverse ile Yatırımlarınızı Gerçekleşen Hayallere Dönüştürün!
Kalkınma Bakanı’ndan  10. Kalkınma Planı  yorumu
Kalkınma Bakanı’ndan 10. Kalkınma Planı yorumu
Gezi olayları ile ilgili flaş gelişme
Gezi olayları ile ilgili flaş gelişme
Balyoz tutuklusu Koramiral Sancar’ın acı günü
Balyoz tutuklusu Koramiral Sancar’ın acı günü
Türkiye’yi finale taşıdılar
Türkiye’yi finale taşıdılar
Ünlü yapımcı isyan etti
Ünlü yapımcı isyan etti
İran'dan inanılmaz gizli görüşme!
İran'dan inanılmaz gizli görüşme!
Türkiye kendi rekorunu kırdı
Türkiye kendi rekorunu kırdı