BIST 1.342
DOLAR 7,88
EURO 9,40
ALTIN 458,14
HABER /  GÜNCEL

Cübbeli Ahmet Hoca Akit'e fena kızdı! Çizgi olmazsa...

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman'ı programa çıkaran Akit Tv'ye tepki gösterdi.. Cübbeli Hoca "Çizgi olmazsa ne olur? Kaza, bela çok olacak. Allah bizi haktan ayırmasın” diye konuştu.

Abone ol

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman'ı programa çıkaran Akit Tv'yi hedef aldı.

"Millette kırmızı çizgi yok" diyen Cübbeli, "Çizgi olmazsa ne olur? Kaza, bela çok olacak. Allah bizi haktan ayırmasın…” diye konuştu.

KAZA BELA ÇOK OLACAK

İşte Cübbeli'nin o konuşması:“O Taslaman var ya o Taslaman bu mezhepler birbirine düşmanmış, o Akit televizyonu da onu çıkarmış, biliyor musunuz? Allah allah deyin daha siz, daha çok zikredersiniz böyle Allah Allah… Akit Tv Taslaman’ı çıkarmış, geçen hafta hem de…

Hadislere, 'sizin dininiz bu' diye, Sifil hocaya neler etti adam; 'dininiz bütün sünnetleri inkardır' diyor. Adam her şeyi inkar ediyor, Akit televizyona çıkarmış. Millette kırmızı çizgi yok, onun için kaza çok olur. Çizgi olmazsa ne olur? Kaza, bela çok olacak. Millet karıştı yani. Allah bizi haktan ayırmasın…”

NE OLMUŞTU?

Bir televizyon programına konuk olan Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman ile Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil hadislerin kaynağı ve güvenilirliğini tartışmıştı.

İlahiyatçı Sifil, deve sidiği içmenin şifalı olduğunu belirten hadisin sahih (doğru-güvenilir) olduğunu savunmuş ve deve idrarının şifa olduğunu iddia etmişti. Bunun üzerine hadislerin bir çoğunun uydurma olduğunu savunan Taslaman, "Örneğin Buhari'ye göre deve sidiği içmek sünnettir ve Peygamberimiz içilmesini tavsiye etmiştir. Ancak deve sidiği ortadoğu da pek çok hastalığa neden oluyor. Bunu yapan Türk hacılar da var” demişti. Taslaman sözlerinin devamında getirdiği deve sidiğini masaya koyarak, şifalı olduğunu iddia eden İlahiyatçı Sifil’in içmesini teklif etmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Reza Zarrab'ın nerede olduğu ortaya çıktı ABD'den flaş açıklama
Türk tellak Elon Musk'ın elektriğini aldı dünya kuyruğa girdi!
Reza Zarrab davasında sürpriz gelişme! 'Şahıs 1' kim?..
AÖF sınav giriş belgesi 2017 giriş yerleri ne zaman açıklanacak?
Süleyman Soylu: 'Kızımı ve oğlumu öldürecekler diye...'
Masumlar Apartmanı 12. bölüm fragmanı
Yorumlar 10 yorum