BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  GÜNCEL

Köprüden kaçak geçmeye çalışan sürücülere ceza yağdı

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde ağır tonajlı araçların yasaklı geçişlerini engellemek için denetleme yaptı. Denetlemelerde yaklaşık 50 araca cezai işlem uygulandı.

Abone ol

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu'nun devreye girmesiyle otobüs ve kamyon gibi ağır tonajlı araçların 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsünü kullanması yasaklanmıştı.

Bunu engellemek için ise FSM'nin Anadolu-Avrupa geçişine kamera sistemi kuruldu. Ancak sürücüler bu sefer de Avrupa yakasına kaçak geçiş yapmak için gece saatlerinde herhangi bir denetimin olmadığı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü kullanmaya başladı. Kaçak geçişlerin son günlerde artması üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler gece saat 02.00'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anadolu-Avrupa yakası girişinde geçişi yasaklı araçlara yönelik uygulama yaptı.

Köprüyü kullanmak isteyen yasaklı araçları tek tek durduran polis ekipleri, araç sürücülerine ceza yazdı. Sabah 05.00'e kadar süren uygulamalarda 50 araca yaklaşık 10 bin lira para cezası kesildiği öğrenildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Türk güvenlik güçlerinden Suriye'de nefes kesen operasyon
Ankara'da yolcu otobüsü devrildi yaralılar var
Gen tedavisinde yeni bir yöntem deneniyor
14 yaşındaki Rus modelin ölme nedeni belli oldu
Bilim dünyasını heyecanlandıran keşif yeni gezegene bakın
ABD Gıda ve İlaç İdaresi'nden vücutta dijital olarak takip edilebilen ilaca onay
Bilim insanları açıkladı bunu yiyenin ömrü uzuyor
Suriye Paris İklim Anlaşması'nı resmen imzaladı
90'ların popüler oyunu Mario film oluyor
Apple 2018 de üç yeni iPhone modeli daha tanıtacak
Yorumlar