BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
İNTERNETHABER TV

Covid-19 aşısı nedir, nasıl çalışır?

Koronavirüs hayatımıza gireli neredeyse bir yıl oldu ve hemen hiçbir şey eskisi gibi değil. Hızla başlanan Covid-19 aşı çalışmalarından olumlu sonuçların alınmasının ardından normale dönme umuduyla devletler aşı satın almaya ve vatandaşlarını aşılamaya başladı. Peki aşı aslında nedir? Koronavirüs aşısına güvenebilir miyiz? Sizin için uzmanına sorduk..

Koronavirüs hayatımıza gireli neredeyse bir yıl oldu ve hemen hiçbir şey eskisi gibi değil. Hızla başlanan Covid-19 aşı çalışmalarından olumlu sonuçların alınmasının ardından normale dönme umuduyla devletler aşı satın almaya ve vatandaşlarını aşılamaya başladı. Bununla birlikte herkes aşılar hakkında konuşmaya başladı. Ancak böyle olunca aşıların ne olduğu ve ne işe yaradığı ile ilgili doğru ve yanlışlar birbirine karıştı. 

Peki, aşı nedir? Nasıl çalışır? Aşının etkinliği nedir? Covid-19 aşısı ne kadar güvenilir, yan etkileri nelerdir? Aşı pandemiyi bitirebilir mi? Aşı, bulaşı engelliyor mu? Aşıların genel üretim süresi ne kadar? Covid aşısının koruyuculuğu ne kadar sürüyor? Çin aşısı ne kadar güvenilir? Hepsi ve daha fazlasını Dr. Tolga Şahin'e sizler için sorduk...

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Gaziantep'te hastanedeki yangına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuzey Marmara otoyu açılış töreninde konuştu
Gaziantep'te patlamanın olduğu yoğun bakım ünitesi görüntülendi
Şadi Yazıcı’dan ‘Tuzla’da kreşler engelleniyor’ iddiasına açıklama
"İğne canımı" yaktı dedi, sağlık çalışanını darp etti
Türkiye'yi kim kutuplaştırıyor? Tayyip Erdoğan mı Kemal Kılıçdaroğlu mu?
Akrep 3. bölüm fragmanı
Arka Sokaklar 571. bölüm fragmanı
Payitaht Abdülhamid 131. bölüm fragmanı
Baraj 19. bölüm fragmanı
Yorumlar